Národní park Lake Manyara je součástí Massajské stepi a obklopuje ho mělké jezero. Leží v severní části Tanzánie v oblasti Arusha, na cestě ke kráteru Nogorongoro a Serengeti. V roce 1981 se stal park biosférickou rezervací UNESCO.

Tento národní park patří k nejmenším v Tanzanii. Leží u mělkého alkalického jezera Manyara, podle kterého nese svůj název. Slovo manyara pochází z masajského „emanyara“ – pryšec, podle stromu s jedovatou mízou.

Národní park Lake Manyara - hejna pelikánů a plameňáků

Národní park Lake Manyara – hejna pelikánů a plameňáků

Co nabízí národní park Lake Manyara

Park pokrývá samotné jezero a jeho severozápadní břeh. Jezero nabízí rozmanité ekosystémy a neuvěřitelné množství ptáků, vyskytuje se jich zde na 400 druhů. Nejkrásnější jsou růžoví plameňáci, ale i pelikáni, kormoráni, volavky a čápi. Okolními lesy protéká řeka Msasa, na které se tvoří vodopády z Rift Valey. Les je velmi podobný deštnému pralesu.

Na pastvinách uvidíme slony, žirafy, buvoly, pakoně, hrochy, zebry, impaly a další antilopy. Jsou zde i menší druhy opic. Z šelem zde žijí levharti, gepardi a i lvi, kteří jsou známí tím, že odpočívají na stromech. V parku je také největší koncentrace paviánů na světě.

Vegetaci tvoří hlavně kigelie („salámové stromy“), mahagony, tamarindy, krotony, datlovníky a fíkovníky.

Doprava je možná letadlem nebo autem. Cesty jsou sjízdné i v období dešťů, podmínkou je vozidlo 4×4. Ubytovat se můžete v levnějších kempech a penzionech, nebo v dražších Safari Lodge.

Kdy do národního parku Lake Manyara vyrazit?

Podívejte se na přehlednou tabulku toho, kdy je nejvhodnější do národního parku Lake Manyara vyrazit s ohledem na dlouhodobé statistiky počasí a srážek.

Další zajímavá místa Afriky a vhodné termíny pro jejich návštěvu najdete ve článku TOP místa Afriky: Kam a kdy v Africe vyrazit tady na MAHALO.cz.

Měsíc roku
123456789101112
neneneneneneanoanoanoanoanoano
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Lake Manyara

Dovolená Národní park Lake Manyara je dobrou volbou pro každého, koho láká Tanzánie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Lake Manyara a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!