Národní park Arusha leží v blízkosti stejnojmenného města (asi 60 km). Neoplývá velkým množstvím a rozmanitostí zvířat, a tak není turisty příliš vyhledáván. Přesto je výjimečným parkem, kde se chodí pěšky a doprovází vás ozbrojený strážce.

Národní park Arusha - výhled na Mt. Meru

Národní park Arusha – výhled na Mt. Meru

Co nabízí národní park Arusha

Národní park Arusha se nachází na úbočí Mt. Meru a výstup na tuto vyhaslou sopku se bere jako trénink před výstupem na Kilimandžáro. Nabízí skvělou možnost pěšího safari. Můžeme se volně pohybovat mezi zvířaty a pozorovat je v přirozeném prostředí. Neuvidíme zde lva a pravděpodobně ani slona, ale můžeme pozorovat buvoly, paviány, prasata bradavičnatá, levharty, žirafy, různé druhy antilop, zeber.

Jsou zde spousty vodních ptáků včetně plameňáků. Mezi několika druhy opic můžeme vidět i guerézy.

Masajové v národním parku Arusha Masajové v národním parku Arusha

© ThomasDeco / Shutterstock.com

Krajina nabízí spoustu jezer, bažiny, menší pláně i hory. Cesty jsou relativně dobré a sjízdné. S ubytováním není problém. Přímo v parku jsou horské chaty. Kolem parku je spousta motorestů a stanových městeček.

Ve vzdálenost 60 km od národního parku je město Arusha známé jako „hlavní město safari“. Sem se určitě nejezdí za památkami, ale za safari a výstupy do hor.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Národní park Arusha

dne 2015-05-07 01:58:49

Jednodenní výlet do Arushi jsme si hodně užili, zvlášť úžasné výhledy na Mt. Meru s jejími zelenými úbočími a pak taky obrovská stáda plameňáků v jezerech Momella. Neuvěřitelný pohled! Vyfotil jsem si několik krásných zeber, pávů, volavek a taky rodinku žiraf s mládětem, které bylo děsně roztomilé!
Během jedné zastávky jsme potkali rangera s puškou, tak jsme se dali do řeči, k čemu ji má a řekl, že doprovází skupiny lidí, kteří tady trekují. Že prý pro případ, kdyby na ně zaútočil buvol, kteří jsou prý extrémně agresivní.
To bych zažít teda nechtěl :)Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Národní park s krásnou přírodou!

dne 2015-04-23 11:03:38

V národním parku Arusha jsme měli opravdu úžasný pobyt v tomhle překrásném parku s naprosto nádhernou scenérií s výhledy na Mount Kilimandžáro a spoustu zeleně všude okolo.
Viděli jsme hromadu zvířat, ani nemá smysl všechna vypisovat (jednak si nepamatuju jména všech a druhak jich bylo opravdu moc), ale mezi těmi nejzajímavějšími rozhodně byly žirafy, hroši, buvoli, stáda plameňáků, slon, paviáni a spousta dalších opic.
Skvělá je v Arushe možnost pěšího treku na vyhlídku a k vodopádu (není to daleko, celkem to trvalo možná tři hodinky pohodové chůze). Případně je možné jet na výlet i na kajaku, ale to jsme nezkoušeli. Musí to být taky skvělý zážitek!
Celkově se nám safari v NP Arusha velice líbilo, je to krásný park, kde sice není tolik kočkovitých šelem, ale příroda zde je myslím si jedna z nejkrásnějších ze všech parků v Tanzánii!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Pěší safari a výšlap na Mt. Meru!

dne 2014-11-12 08:49:46

V národním parku Arusha jsme si připadali doslova jako v ráji. Neskutečně zelená krajina, výhledy na okolní vysoké hory, na jejichž svazích se líně nesly mraky, které do této oblasti přivádí tolik potřebnou vláhu... Opravdu ráj na pohled =)

Pokud sem pojedete, určitě kromě samotného safari v jeepu (dá se jet i vlastním autem) jděte taky na pěší trek s průvodcem. Je to úplně jiný zážitek, který v jiném parku Tanzánie nezažijete! Během procházky s vámi půjde ranger, který nese zbraň, což je zajímavé hlavně pro děti. Pěšky se dá dostat do dost velké blízkosti spousty zvířat, což je skvělé. Rangeři tady jsou milí a velmi dobře informovaní, takže nám ten náš o všem povyprávěl, ukázal nám, jak se stopuje a jaké stopy jsou od kterého zvířete. Taky nám na několika hromádkách trusu ukázal, jak vypadá trus jednotlivých zvířat =) To ocenily hlavně děti, kterým se tenhle výlet podle všeho hodně líbil (šly s námi dvě americké rodinky, ale byli v pohodě).

Dokonce se dá udělat výšlap i na samotnou horu Meru, kde vám přidělí nosiče (bez nich bychom se tam nevyškrábali, a to máme něco nachozeno), kteří nesou jídlo i vodu (celý trek zabere 4 dny), což je dost zásadní, že =)
Celý výšlap byl náročný, ale neuvěřitelně krásný. Výhledy byly stále lepší a lepší, ale nejvíce jsme si je užili na cestě dolů.

Opravdu úžasný kus světa, kam se moc rádi jednou zase vrátíme!Dovolená Národní park Arusha

Dovolená v destinaci Národní park Arusha? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Tanzánie a vyberte si ze všech dostupných možností!