Stejnojmenné hlavní město ostrova Symi leží v severní části ostrova a je rozděleno na dvě části – Symi a Kato Poli (nebo Yialos). Oba okrsky jsou spojeny strmou stezkou se schodištěm. Po stranách schodiště se nachází množství neoklasických budov. Domy jsou opatřeny balkony.

Záliv u města Symi

Záliv u města Symi

Město Symi leží v opravdu krásném zálivu a jedná se o velmi fotogenické místo, které patří mezi oblíbené cíle fotografů. Barevné domečky Symi totiž vytváří ideální kulisu, a to jak v zapadajícím slunci tak i během dne.

Navíc relaxovat na vrcholcích kopců, na kterých toto letovisko leží a pozorovat děj v přístavu a v okolních zátokách, je velice příjemná kratochvíle u které si opravdu rychle vyčistíte hlavu a zapomenete na všechny problémy.

Symi

Symi

Nejvyšším bodem města je hrad johanitů, jejichž emblém se nachází nad hlavní bránou.

Symbolem města se stala Velké hodinová věž – zvonice. Stojí přímo na mysu. Pochází z roku 1881. Najdete zde řadu restaurací a prodejen suvenýrů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Město Symi

Město Symi je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Město Symi či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)