Jednou z přírodních zajímavostí na ostrově Rhodos je Sedm pramenů (Epta piges). Na jedné straně kopce se nalézá několik pramenů, které se slévají do malého potůčku. Ten pak protéká kopcem a na druhé straně vtéká do malé přehrady.

Tunel u Sedmi pramenů (Epta piges)

Tunel u Sedmi pramenů (Epta piges)

Zajímavostí je, že tunel, kterým protéká potůček asi 2 metry vysoký a cirka metr široký a dá se jím projít. Je to zajímavý zážitek, protože půjdete po kotníky v ledové vodě, v úplné tmě a uvidíte jen daleko před sebou světlo (konec tunelu). Není to nic pro klaustrofobiky, ale určitě stojí za to si tunel projít.

Jen pozor na to, že lze projít jen jedním směrem (nedá se v něm vyhnout, proto cedulky označují, kterým směrem máte jít).

Hráz malé přehrady

Hráz malé přehrady

U přehrady se pak můžete dostat až dolů pod několik metrů vysokou hráz, kde se můžete vykoupat v příjemně ledové vodě.

V okolí vás okouzlí kromě Sedmi pramenů (Epta piges) a přehrady velmi zajímavá příroda. Celá oblast je zalesněna. Můžete tu v nádherné přírodě posedět ve stínu vysokých stromů a zaposlouchat se do uklidňujícího šumění potůčku. Je to opravdu nádherné místo.

Jezírko u Sedmi pramenů

Jezírko u Sedmi pramenů

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sedm pramenů (Epta piges)

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Sedm pramenů (Epta piges)? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Sedm pramenů (Epta piges) nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!