Bývalá johanitská pevnost Monolithos byla postavena v roce 1476 na 236 metrů vysokém skalním bloku v překrásném západním cípu ostrova Rhodos.

Z původní pevnosti se dodnes prakticky dochovaly jen obvodové zdi, avšak přesto působí monumentálně.

Hrad Monolithos

Hrad Monolithos

Stojí zde nová kaple, ale v objektu jsou ještě dvě původní, z nichž jedna už má polorozpadlý klenutý strop.

Autem se sem dostanete taktéž, je možno parkovat na malém parkovišti přímo pod hradem. Nahoru k hradu vede malým lesíkem cesta s několika schody.

Od hradu se naskýtá překrásný výhled na modré moře i okolní zelené svahy. Dávejte si pozor, ať špatně nešlápnete a nespadnete do některého z propadnutých stropů a nebo přímo ze srázu. Jinak je zřícenina hradu Monolithos opravdu krásné místo, kde uvidíte jeden z nejkrásnějších západů Slunce ve svém životě. Garantuji!

Fourni beach

Fourni beach

Pod hradem Monolithos se rozkládá nádherná pláž Fourni beach. Dostanete se sem úzkou silničkou, která se vine asi 10 kilometrů překrásným zeleným svahem. Silnička končí přímo u pláže. Na pláži Fourni beach je stánek s občerstvením (nelze garantovat, je to vlastněno soukromníkem, který zde nemusí být každý den) a posezením, což je bezva. Samotná pláž je moc hezká, zajímavá je i skála na jejím východním konci, na kterou se dá vylézt – jsou z ni krásné výhledy na moře, jeskyně v pobřeží i vlny tříštící se o skalnaté pobřeží.

Cestou můžete zastavit a prohlídnout si vesničku Siana.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Hrad Monolithos

Láká vás Hrad Monolithos? Hledáte-li zájezdy do destinace Hrad Monolithos, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Hrad Monolithos, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.