Na ostrov Rhodos se dostanete buď lodí, nebo letadlem. Velké mezinárodní civilní letiště se nalézá na ostrově jen jedno – letiště Diagoras. Doprava z letiště do resortu bývá obvykle velmi rychlá, všechna letoviska jsou vzdálena od letiště maximálně 50 kilometrů.

Lodí se na ostrov dostanete z Pirea a z blízkých okolních ostrovů. Trajekty obvykle nejsou přímé, jelikož staví na mnoha ostrovech po cestě.

Doprava na ostrově vám nepřipraví žádné nepříjemné překvapení. Osobním automobilem se dostanete prakticky kamkoliv. Dobře tady funguje veřejná autobusová doprava, avšak často nezajíždí až do turistických středisek. A už vůbec se autobusem nedostanete k těm nejkrásnějším místům a plážím – Fourni, Agia Agata či Mavos Kavos.

Silniční síť na ostrově Rhodos

Kolem ostrova vede dostatečně široká a kvalitní hlavní silnice. Díky tomu Rhodos přejedete od jednoho konce ostrova po druhý zhruba za 60 minut. V místech hlavních turistických středisek, na jihovýchodním pobřeží, pokračuje 2 – 3 kilometry do vnitrozemí. K letoviskům a plážím se sjíždí po vedlejších komunikacích. Díky tomu nejsou turistická střediska zatěžována nadměrným hlukem a automobilovou dopravou.

Výjimkou je hlavní město Rhodos, jež bývá auty občas ucpané.

Zapadlá silnice na Rhodosu

Zapadlá silnice na Rhodosu

Na severozápadě ostrova vede okružní silnice téměř po pobřeží. Zde však nejsou žádná turistická střediska a zajímavá historická místa. To neplatí pro oblast mezi Apokalia a Kritina, kde se rozprostírají nádherné pláže Fourni, Glyfada a Paleochora. Sem však vede silnice asi 5 kilometrů od pobřeží, takže ta nejhezčí místa bývají často liduprázdná. Pokud budete chtít navštívit některou ze zmíněných pláží, připravte se na sjezd z asi 200 – 300 výškových metrů. Silničky se většinou klikatí po zalesněných stráních. Od Kristina nahoru vede silnice opět po pobřeží.

Kvalitní silnice se vyskytují rovněž ve vnitrozemí, což v Řecku nebývá vždy zvykem.

Silnice na ostrově jsou přehledné, s dobrým a upraveným povrchem. U nebezpečných míst bývají silniční značky se sníženou rychlostí na 50 km/h, místy i na 30 km/h. Omezení rychlosti však zpravidla nebývá ukončeno dopravní značkou. Nedoporučuje se předjíždět na místech se zákazem předjíždění a porušování předepsané rychlosti. Místa zákazů bývají často kontrolována dopravní policií.

Autem se dá vyjet i na nejvyšší vrchol Ataviros. Asi do poloviny vede asfaltová silnice, která je ve vyšších polohách rozbitá a mění se v prašnou cestu.

Nikdy neparkujte a nestůjte na místech, kde jsou na silnici vyznačeny žluté čáry. Riskujete pokutu.

Na ostrově najdete poměrně hustou síť čerpacích stanic. Jednotlivé čerpací stanice jsou od sebe vzdáleny maximálně 20 kilometrů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Chcete-li koupit dovolenou do Řecka, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!