Maledivy jsou opravdu jednou z nejdražších dovolenkových destinací na světě. Stále ale existují možnosti jak v tomto tropickém ráji strávit svoji vysněnou dovolenou za přijatelné náklady.

My jsme byli na ostrově Huraa, který je vzdálený přibližně hodinu cestou lodí od hlavního města Male. Sousedy mu dělají ostrovy Kanifinolhu a Kada Huraa s resorty Four Seasons a Club Med Kani. To jsou velice luxusní resorty, kde stojí jedna noc kolem 1000 USD.

Nabídka ubytování na ostrově Huraa je cenově mnohem dostupnější. Jedná se o ubytování v bungalovech s klimatizací, kuchyňským koutem a vlastním sociálním zařízením ke každé ložnici. Ceny se pohybují kolem 120 USD noc za pokoj s plnou penzí pro dvě osoby. V ceně i transfer ferry – z a zpět na letiště místním pracovníkem, hovořícím anglicky, který je k dispozici po celou délku pobytu. S ním se dá domluvit na výletech po okolních ostrovech, šnorchlování se zapůjčením výbavy, potápění se želvami nebo plavání s delfíny, rybaření s následným barbeque úlovků na pláži… Ceny jsou dostupné, například:

  • potápění v okolí ostrova vyjde na 20 USD/osobu
  • noční rybolov ze člunu s výbavou na 25 USD/osobu
  • potápění se želvami 50 USD/osobu

Víc jsme toho nestihli vyzkoušet, snad někdy příště.

Na ostrově je několik překrásných pláží, kde budete většinou úplně sami. Koupání bez plavek je zakázáno, klasické dvoudílné plavky jsou ale bez problémů akceptovány. Na co byste neměli zapomenout, jsou sluneční brýle, opalovací krémy s vysokým faktorem, klobouček a bílé tričko na plavání kolem poledne. Místní obyvatelé jsou velice přátelští a usměvaví, mladší generace a prodejci hovoří anglicky. Takže se domluvíte na všem, pokoupíte suvenýry a když budete chtít, dozvíte se i něco o jejich kultuře a náboženství. Jak jsme již zmínili, milovníci šnorchlování nebo hloubkovém potápění si tady také přijdou na své. Podmořský život je tu velice bohatý na korálové útesy s hejny pestrobarevných rybek, kraby a želvami, při hlubinném potápění můžete obdivovat žraloky a rejnoky.

Cestování po ostrovech není volně možné, pro vstup na větší ostrovy potřebujete potvrzení o rezervaci ubytování, nebo „jednodenní vstupenku“, za níž zaplatíte zhruba 100 USD. Jedná se o poplatek, který je součástí „Národního plánu na ochranu životního prostředí“, který od r. 1989 zavedl rozsáhlá bezpečnostní opatření vedoucí k ochraně podmořského i suchozemského životního prostředí. Zejména si ale rezorty kontrolují pohyb lidí po „svém“ ostrově. V ceně je na druhou stranu zahrnuté all inclusive – nápoje, občerstvení, případně zapůjčení vodních atrakcí – šlapadel, skútrů.

Víza nejsou nutná – na letišti získá turista 30-ti denní vízum na základě zpáteční letenky a potvrzení o zajištění ubytování. Tento proces je součástí kontroly zavazadel na dovoz alkoholu a pornografie, který je zakázaný. Nejde o nic nestandardního nebo zdlouhavého, zavazadla projedou rentgenem a celník Vám dá razítko, celý proces trvá do 10min podle velikosti fronty před Vámi.

Na letišti je možné si vyměnit americké dolary nebo eura za místní měnu, maledivskou rupii, nicméně na celém souostroví se dá platit dolary. Platební karty by měli sloužit spíše jako finanční rezerva, mimo resorty a hlavní město Male, nejsou ve většině případů akceptovány.

Maledivy jsou velice bezpečná a přátelská země, do které se zamilujete. Pokud se rozhodnete letět na Maledivy, nechce se Vám dávat přemrštěné částky za ubytování v resortech, chcete mít klid a zároveň poznat místní kulturu a obyvatelstvo, doporučujeme využít služeb serveru www.maledivy-levne.cz se kterými jsem byli maximálně spokojeni a rádi ho tak doporučíme.

Lucka, Marek

Zde je pár našich fotek.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Maledivách

Hledáte zájezdy na Maledivy? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Maledivy, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.