Napříč malajským poloostrovem vybíhá od severu k jihu pásmo hor, které tvoří jakousi jeho páteř. Rozdělují poloostrov na širokou a úrodnou západní část a na úzké pobřeží na východě.

Klidnější Sabah a Sarawak na Borneu jsou zarostlé hustou tropickou džunglí, s rozsáhlými vodními plochami. Hora Mt. Kinabalu, na ostrově Borneo, je nejen největší horou Malajsie a Bornea, ale zároveň je jednou z největších hor v jižní Asii.

Výhled na Mount Kinabalu z rýžových polí

Výhled na Mount Kinabalu z rýžových polí

Více jak 60% území Malajsie dosud tvoří deštný prales. Na těchto místech lze ještě spatřit více jak 8 tisíc druhů rostlin, z toho 2 tisíce druhů stromů, 800 druhů orchidejí a 200 druhů palem.

Malajský tygr

Malajský tygr

Malajsie je domovem slonů, nosorožců, tygrů, leopardů, tapírů, malajských medvědů, orangutanů, gibbonů. Z říše hmyzu je zde spousta motýlů a brouků, včetně vzácných tesaříků, nosorožíků a zlatohlávků. Východní Malajsie má jednu z nehojnějších a nejrůznorodějších ptačích populací na světě a může se také chlubit pestrým mořských životem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Malajsii

Chtěli byste vyrazit na zájezd do Malajsie? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Malajsie nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Malajsii je skvělá volba!