Činžovní domy ve městě Umbertide, které stojí kolem mohutné obranné věže středověké pevnosti, dodávají této památce a celému městu ještě monstróznější atmosféru. Pevnost byla po dlouhá staletí užívána církevním státem jako věznice. Dnes v ní sídlí muzeum, pořádající krátkodobé a často neregionální atraktivní výstavy současného umění.

Umbertide

Umbertide

Zajímavosti Umbertide

Jižně od pevnosti najdete maličké Cento storico s krásně zachovalým náměstím Piazza San Francesco. V okolí se rozkládají kastely Romeggio a Polgeto, zřícenina hradu Pregio, pěkně restaurovaný zámek Civitella Ranieri a Castello Montalto – u Umbertide najdete i golfové hřiště.

Zámek Civitella Ranieri

Zámek Civitella Ranieri

Údolí řeky Tevere Alta valle del Tevere se pyšní rovněž architektonicky cenným benediktinským klášterem Badia di San Salvatore di Montecorona, ležícím 4 kilometry jižně od Umbertide. Byl založen roku 1008 a má neobvykle velkou pětilodní kryptu. V horním kostele bylo roku 1959 v prostoru chóru uloženo ciborium z jednoho kostela v Pignatte. Kamenný baldachýn nad oltářem je zdoben rostlinnými a zvířecími ornamenty.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Umbertide

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Umbertide a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Umbertide a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!