Městečko Cascia leží vysoko v horském údolí italského regionu Umbria, ale určitě netrpí odloučeností od světa. Cascia je totiž jedním z nejnavštěvovanějších poutních míst Itálie. Svatá Rita se roku 1381 narodila v sousední obci Roccaporena a jako zbožná žena se po nešťastném manželství uchýlila do augustiniánského kláštera. Zde vykonala několik zázračných činů. Dodnes se těší velké úctě věřících.

Cascia

Cascia

Po jejím svatořečení roku 1900 proudí do Cascie ještě početnější zástupy poutníků, kteří míří do místní baziliky svaté Rity.

Mohutná bazilika sv. Rity, zdobená zlatem a mozaikovými sloupy, byla postavena v letech 1937 – 1947. V interiéru upoutá pozornost zlatě se blyštící vejce s růží za oltářem. Jedná se o dílo Giacoma Manzu z roku 1981, které je zároveň středem moderně utvářeného kostelního prostoru. Světice sama je uložena ve skleněné rakvi s rudým polstrováním. Z její kaple si můžete odnést růžové lístky.

Bazilika sv. Rity

Bazilika sv. Rity

Rovněž klášterní cela sv. Rity je veřejnosti přístupná.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cascia

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Cascia a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Cascia a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!