Kostel Santa Maria del Carmine byl založen ve Florencii roku 1268, ovšem po velkém požáru z roku 1771 musel být z větší části znovu postaven a restaurován. Fasáda kostela zůstala, stejně jako u většiny kostelů ve Florencii, nedokončena.

Santa Maria del Carmine Santa Maria del Carmine

© Anna Pakutina / Shutterstock.com

Co nabízí Santa Maria del Carmine

Kostel má dvě kaple BrancaccihoCorsiniho. V první zmiňované najdete z roku 1990 rekonstruovaný cyklus fresek znázorňující výjevy z Petrova života. Na tomto prvním mistrovském díle florentské rané renesance se v letech 1426 – 1428 podíleli Masaccio a o 60 let později také Filippino Lippi. Výjev „Úroky“ je Masacciovým nejlepším dílem.

Nádherné fresky v kostele Santa Maria del Carmine Nádherné fresky v kostele Santa Maria del Carmine

© photogolfer / Shutterstock.com

Kaple Corsini byla pojmenována po nejbohatší rodině ve Florencii během 17. a 18. století. Rodina ji postavila pro účely uchování ostatků člena rodiny, sv. Andrea Corsini, mnicha a biskupa Fiesole, žijícího ve 14. století. Sv. Andrea byl v roce 1629 vysvěcen.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Santa Maria del Carmine

Santa Maria del Carmine je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Santa Maria del Carmine či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)