Muzeum Museo di San Marco sídlící v dominikánském klášteře ve Florencii, renovovaném a rozšířeném Michelozzem v letech 1437 – 1452, vystavuje díla Fra Angelica. Jako mnich kláštera vytvořil v letech 1438 – 1446 fresky v kapitulním sále, křížové chodbě a celách řádových bratří.

Museo di San Marco

Museo di San Marco

Co nabízí Museo di San Marco

V Museo di San Marco uvidíte taková skvělá díla, jakými jsou „Madona dei Lianioi“ namalovaná roku 1436 pro cech tkalců, „Snímání z kříže“ (1435) a „Příběhy ze života Krista“ (1450).

Prosté mnišské cely v prvním poschodí vyzdobil Fra Angelico scénami znázorňujícícmi léčení nemocných. Působivé je především „Zvěstování Marii“ (1436 – 1446) a jedno z nejvýznamnějších děl, „Osvícení Kristovo“ (cela č. 6).

V refektáři si můžete prohlédnout fresku Domenica Ghirlandaia „Poslední večeře“.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Museo di San Marco

Láká vás Museo di San Marco? Hledáte-li zájezdy do destinace Museo di San Marco, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Museo di San Marco, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.