Kdo se nechá unést prvním dojmem a označí Porto Torres za nudný průmyslový přístav, bude velmi příjemně překvapen. Stačí zajít jen kousek dál od kotvících lodí a narazíte na největší románský kostel na Sardinii, který nese název Bazilika di San Gavino. Nachází se mezi nádvořími Atrio Comita a Atrio Metropoli.

Bazilika di San Gavino

Bazilika di San Gavino

Co nabízí Bazilika di San Gavino

Impozantní bazilika di San Gavino byla postavena mezi lety 1030 a 1080 na pohanském pohřebišti, a její odlišnost od ostatních bazilik je zřejmá na první pohled – chybí ji fasáda. Má dvě apsidy, jedna na každé kratší straně obdélníkového plánu. Exteriér je zdoben sloupy, strop je pokryt olověnými deskami.

Její interiér je rozdělen 28 mramorovými sloupy, ukradené staviteli ze starověkého římského města, zatímco vespod je krypta, která je lemována sochami s náboženskou tématikou a různými kamennými hrobkami.

Hlavní oltář, který až do 19. století byl ve střední části lodi, je nyní v jihozápadní apsidě. Protější apsida má dřevěný katafalk ze 17. století, kde jsou polychromované sochy mučedníků Gabina, Prota a Ianuaria.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bazilika di San Gavino

Bazilika di San Gavino je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Bazilika di San Gavino či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)