Opatství Abbazia di San Michele Arcangelo zasvěcené archandělu Michaelovi bylo založeno ve 14. století na ostrově Procida a jeho největší chloubou (co se týče bohaté vnitřní výzdoby) je obraz od Luca Giordana (1699) zapuštěný do kazetového stropu znázorňující archanděla v boji s Luciferem. Další působivá olejomalba ze 17. století s námětem archanděla Michaela je k vidění v pravé části chóru.

Abbazia di San Michele Arcangelo

Abbazia di San Michele Arcangelo

Na klášterním kostele jsou však nejzajímavější tři prazvláštní „dolní kaple“, které byly v průběhu staletí vysekány do skály. Kovanou branou se nejprve vstupuje do knihovny, kde jsou přechovávány devocionálie a jesličky. Všude tu jsou umístěny cedulky s návody a příkazy, jak se chovat, které vlastnoručně vyrobil farář Don Luigi. Jeho vlastním dílem je rovněž stručné pojednání o historii kostela.

Terasa opatství Abbazia di San Michele Arcangelo

Terasa opatství Abbazia di San Michele Arcangelo

Kolem kostnice projdete do kaple ze 17. století, jejíž malá okénka vyhlížejí na modré moře. Působivá je především poslední ze tří „dolních kaplí“ s modro-modrou nástropní freskou a umrlčími lebkami na mramorovém oltáři. Do kostela se vstupuje bočním vchodem. Bývá otevřen dopoledne i odpoledne.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Abbazia di San Michele Arcangelo

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Abbazia di San Michele Arcangelo? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Abbazia di San Michele Arcangelo nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!