Lyžařská oblast Sestriere (Via Lattea) je ideálním místem pro milovníky zimní dovolené a hor. Oblast patří mezi největší skiareály celých Alp. Je rozdělena do několika částí, jež jsou propojeny perfektním systémem lanovek a vleků.

Sestriere je centrem lyžařské oblasti s pěti hlavními středisky – Montgenévre (1854 metrů), Claviére (1760 metrů), Sansicaro (1700 metrů), Saze d´Oulx (1809 metrů) a samozřejmě tedy i Sestriere. Střediska jsou navzájem propojena systémem lanovek, vleků a sjezdovek tak, že lyžař může postupně sjíždět z jednoho do druhého. Tomuto propojení se italsky nadneseně říká Via Lattea (Mléčná dráha).

Sestriere (Via Lattea)

Sestriere (Via Lattea)

Via Lattea

Na „Mléčnou dráhu“ můžete nastoupit třeba v Motgenévre, kde je zároveň přechod z Itálie do Francie, používaný již od antických dob. Přes 30 výtahů na francouzské straně a 10 na straně italské tvoří obdivuhodný lyžařský areál v oblasti průsmyku. Najdeme zde lehké tratě, ale také několik sjezdovek umožňujících rychlou jízdu. Ve výšce 2000 metrů následuje první sjezd, pak použijete další vleky a sjíždíte do italského Claviére. Odtud pokračujete na Col de Bercia (2300 metrů) a sjíždíte do Cesana-La Combe. Váš další cíl – vrchol Fraintiére (2701 metr) – dosáhnete střídáním výjezdů a sjezdů k další stanici vleku. Celý severozápadní svah Frantiére je doslova posetý vleky a sjezdovkami nejrůznějších délek a obtížností. Asi v polovině svahu leží středisko Sansicario – moderní horské středisko se zajímavou architekturou, vhodně umístěnou do horské přírody.

Oblast Via Lattea (mléčná dráha)

Oblast Via Lattea (mléčná dráha)

Z vrcholu Frantiére je dobře vidět další středisko Sauze d´Oulx, ležící na slunečné terase nad údolím.  Kolem původního středu obce jsou seskupeny hotely a penziony všech kategorií. Zdejší sjezdovky jsou vhodné pro rodinné pobyty s dětmi.

Na konec „Mléčné dráhy“, do Sestriére, se dostanete přes vrcholy Triplex (2507 metrů) a Basset (2424 metry), do Borgaty (1840 metrů).

Co nabízí Sestriere

V roce 2006 se zde konaly zimní olympijské hry. Celý region nabízí 400 km skvěle udržovaných lyžařských sjezdovek s krásnou horskou scenérii.

Na Sises vás ze Sestriere doveze 4místná sedačka a poté se vlekem dostanete do výšky 2600 metrů.

Na Banchett vyjedete rovněž 4místnou sedačkou a vlekem ze Sestriere. Odtud se táhne jedna z nejdelších a nejtěžších lyžařských sjezdovek celé oblasti. Je využívána taktéž pro volný sjezd mužů při závodech světového poháru ve slalomu.

Lyžování v Sestriere (Via Lattea)

Lyžování v Sestriere (Via Lattea)

Další středisko se nazývá Sauze d´Oulx. Vlastní spíš menší červené a modré lyžařské sjezdovky. Oproti tomu Sansicario se naopak může chlubit olympijskou sjezdovkou, vedoucí z vrcholku hory Fraiteve ve výšce 2701 metrů nad mořem a končící až v centru města. Její horní část je černé barvy, střední část přechází do červené a ke konci si zalyžujete na modré. Ve středisku Claviere/Cesana vás nadchne nejen lyžování na sjezdovce v červeném stupni obtížnosti, ale také pohled na lesy, jež ji obklopují.

To vše z této oblasti učiní místo, na které budete vzpomínat po celý život. I snowboardisté tu najdou své místo. Čekají tu na ně hned čtyři moderní a skvěle vybavené snowparky.

Běžkařům je k dispozici několik okruhů na upravených stopách v délce 100 km. Ty největší okruhy najdete v Sestrieru a Pragelatu.

Při zakoupení šestidenního skipasu dostanete bonus jednodenního lyžování ve francouzském středisku Montgenevre. Po náročně stráveném dni můžete navštívit zdejší multifunkční sportovní středisko nebo využít wellness služeb.

Mapa Sestriere (Via Lattea)

Mapu lyžařské oblasti Sestriere (Via Lattea) naleznete níže. Potřebujete-li si prohlédnout detail mapy, klikněte na ni.

Mapa Sestriere (Via Lattea)

Mapa Sestriere (Via Lattea)

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sestriere (Via Lattea)

Dovolená Sestriere (Via Lattea) je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Sestriere (Via Lattea) a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!