Prvotřídní lanýže přinesly malému horskému městečku Moncalvo věhlas, nicméně stojí za to se sem podívat i z historických a nejen kulinářských důvodů. K vidění je zde mimo jiné jedna z nejstarších pěších zón v Itálii, takzvaná francia, kde se nacházejí nejlepší obchody ve městě.

Moncalvo Moncalvo

© Davide Papalini

Na vyvýšenině města stojí kostel z pálených cihel Chiesa di San Francesco, ze 14. století, který se chlubí obrazy od Gugielma Caccii, zvaného Il Moncalvo (1568 – 1626), který leží se svými dcerami pochován v postranním chóru.

Kostel Madonna delle Gracie (17. století) je zase jedním z nejlepších děl architekta Magnocavalla.

Za pozornost stojí rovněž terakotová fasáda domu Casa gotica dei Testafochi a nakonec impozantní čtvercová pevnost ze 14. století.

Slavnosti lanýžů v Moncalvo Slavnosti lanýžů v Moncalvo

© outcast85 / Shutterstock.com

Ale když už jsem na začátku zmínila téma kulinářství, velmi populární je zdejší slavnost lanýžů (či veletrh lanýžů, záleží na překladu), která se koná v říjnu a která je přehlídkou všech možných gurmánských specialit z celého regionu. Na místních trzích lze koupit přehršel zdejších vynikajících produktů. Pokud budete mít cestu kolem, neváhejte!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Moncalvo

Láká vás Moncalvo? Hledáte-li zájezdy do destinace Moncalvo, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Moncalvo, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.