Pokud je to možné, zavítejte do městečka Asti v září – tehdy je tu totiž opravdu mnoho k vidění. Jednak se zde koná palio (závod na koních s historickým doprovodným programem), za druhé žije město slavnostmi vína Douja d´Or.

Asti, bývalé obchodní město v srdci Monferrata, založené Římany jako Colonia Hastia (Vysoká skála), je městem středověkých paláců, náměstí a věží – jež mu přinesly přízvisko „San Gimignano del Piemonte“. V roce 569 bylo Asti střediskem langobardského vévodství, v roce 932 se stalo biskupským sídlem. Ve středověku bylo svobodným městským státem. V roce 1529 připadlo savojským šlechticům.

Asti Asti

© Olgysha / Shutterstock.com

V Asti budete na každém kroku narážet na osvícenského básníka Vittoria Alfieriho, jenž se zde v roce 1749 narodil. Dnes zde najdete jeho muzeum, divadlo i ulici.

Zajímavosti Asti

Katedrála Santa Maria Assunta e Gottardo

V místě, kde kdysi stával římský chrám, se dnes nachází nejimpozantnější stavba ve městě Asti – katedrála Katedrála Santa Maria Assunta e Gottardo pokládaná za jednu z nejkrásnějších náboženských staveb v celém italském regionu Piemonte.

Katedrála Santa Maria Assunta e Gottardo

Katedrála Santa Maria Assunta e Gottardo

S její stavbou se začalo v roce 1309, dokončena byla o padesát let později. Trojlodní interiér zdobí četná umělecká díla včetně fresek a obrazů od Moncalva, Bossana di Gandolfina d´Asti a Carloneho.

Torre Rossa

Nejstarší budova ve městě Asti nese název Torre Rossa a jak vidíte z názvu i z obrázku, jedná se o historickou věž. Její spodní šestnáctioká část pochází z římských dob, horní část je pak dílem středověkým.

Torre Rossa

Torre Rossa

Muzeum Alfieri Ano

V někdejším domě básníka Vittoria Alfieriho (1749 – 1803) ve městě Asti, jednoho z nejvýznamnějších italských osvícenských tvůrců, se nachází Muzeum Alfieri Ano, kde jsou v prvním poschodí vystaveny vzácné upomínkové předměty – například sbírka rukopisů.

Muzeum Alfieri Ano Muzeum Alfieri Ano

© Howlerbeat, www.wikimedia.org

Archeologické a paleontologické muzeum

Bohatá sbírka fosílií a archeologických nálezů z Monferrata a okolí Asti je rozdělena do tří oddělení, která nabízí Archeologické a paleontologické muzeum města Asti.

Archeologické a paleontologické muzeum Archeologické a paleontologické muzeum

© Michele Carbosiero, mikitraveller.wordpress.com

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Asti

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Asti, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!