Jayapura je hlavním a největším městem provincie Západní Papua na Nové Guinei. Je to elegantní a příjemné přístavní město. Bylo postaveno na svahu kopce roku 1910 za nizozemské vlády, s krásným výhledem na záliv.

Jayapura

Jayapura

Město je sídlem římskokatolické diecéze. Kromě letiště Sentani a univerzity Cenderawasih, ve které je muzeum, je také domovem pro fotbalový klub Persipura, který je trojnásobným mistrem Indonésie. K oblíbeným prázdninovým letoviskům patří Tanjung Ria Beach, s možností vodních sportů.

Za návštěvu rozhodně stojí památník generála MacArthura, zdejší krásné holandské koloniální domy a samozřejmě místní pláž Hamadi, kde stojí za to nakoupit čerstvé ryby na místní tržnici.

Jak se do města Jayapura dostat

Všechny lety přistávají na letišti v Sentani zhruba 60 kilometrů západně od Jayapury. Přímé lety jsou z Jakarty, Bali, Makassaru, Ambonu a z Papuy. Z letiště můžete do centra města letištním autobusem Damli, který jezdí v pravidelných intervalech po celý den za 60 000 IDR. Za taxi zaplatíte až čtyřnásobně více.

Nejlevněji vás ovšem na místo zaveze bemo, obdoba taxi, jen jejich taxy se pohybují pouze kolem 3-5000 IDR na osobu. Operují také přímo ve městě a turisty jsou hojně využívány.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Jayapura

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Jayapura, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!