Zátoka Kiluan (Teluk Kiluan) leží u vesnice Kiluan v oblasti Tanggamus v provincii Lampung. Ještě nedávno o ní málokdo věděl, ovšem dnes je turisty hojně navštěvovanou destinací. Velkému zájmu turistů vděčí především křišťálově čistému moři, nádherným plážím a delfínům, které zde uvidíte snad na každém kroku.

Zátoka Kiluan funguje jako migrační cesta pro delfína skákavéhodelfína dlouholebého. Počet těchto úžasných mořských tvorů se zde odhaduje na tisíce, což je jeden z největších počtů migrujících delfínů ve světě. Pláže kolem zálivu jsou ideálním místem pro hnízdění zelené mořské želvy a Karety pravé.

Zátoka Kiluan (Teluk Kiluan)

Zátoka Kiluan (Teluk Kiluan)

Jak se do zátoky Kiluan dostat

Nejbližší letiště je Raden Inten II Airport v Bandar Lampungu, odkud se do 80 km vzdálené zátoky Teluk Kiluan dostanete autem. Vzhledem ke špatnému stavu tamních silnic doporučujeme půjčit větší auto.

Zátoka Kiluan – tipy a doporučení

Pokud se chystáte zátoku Kiluan navštívit, naplánujte si cestu mezi dubnem až zářím, tedy v období sucha. Jelikož není v oblasti mnoho obchodů, nakupte si potřebné potraviny raději po cestě.

Ubytovací možnosti jsou zde také omezené. Máte možnost přespat v pokojích po 5-6 lidech za 150 000 Rp. za pokoj.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Zátoka Kiluan (Teluk Kiluan)

Zátoka Kiluan (Teluk Kiluan) je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Zátoka Kiluan (Teluk Kiluan) či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Indonésie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)