Národní park Gunung Leuser je jednou z největších rezervací fauny a flóry v jihovýchodní Asii. Pokrývá téměř 8 000 km2 plochy v severní části indonéského ostrova Sumatra na hranici provincií Aceh a Severní Sumatra. Ve zdejších deštných pralesích žijí 4 ze světově nejohroženějších druhů zvířat, mezi které patří sumaterský tygr, dvourohý nosorožec, sumaterský slon a orangutani, kteří našli své zázemí v rehabilitačním centru pro orangutany ve vesničce Bukit Lawang.

Národní park Gunung Leuser

Národní park Gunung Leuser

Zaměstnanci národního parku Gunung Leuser učili orangutany vychované v zajetí opět lézt po stromech, nalézt si potravu, stavět hnízda a svobodně žít ve volné přírodě. Poté byli vypuštěni do džungle v blízkosti centra. Tam měli 2x denně přístup během krmení, a to až do doby, kdy se stali zcela samostatnými a byli si schopni obstarat potravu sami.

Na konci roku 2003 však došlo k přírodní katastrofě, která zcela zničila část vesnice a s ní i rehabilitační centrum.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Gunung Leuser

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Národní park Gunung Leuser? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Národní park Gunung Leuser nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Indonésie, nebudete litovat!