Jezero Toba leží na severu Sumatry v provincii Severní Sumatra. Je to největší jezero na ostrově a v neposlední ředě i největší sopečné kráterové jezero na světě. Nachází se ve výšce 911 metrů. Je dlouhé 100 kilometrů a široké 30 kilometrů. Jeho maximální hloubka dosahuje 539 metrů.

Jezero Toba s tradičními domy Bataků

Jezero Toba s tradičními domy Bataků

Kanibalové na jezeře Toba

V oblasti kolem jezera Toba vždy žili kanibalští Batakové. Charakteristickým rysem Bataků byla jejich bojechtivost. Jednotlivé kmeny spolu totiž prakticky neustále bojovaly. Proto nebyly mezi osadami budovány žádné cesty a všechny osady byly navíc obklopeny vysokým, dobře střeženým bambusovým plotem.

Batakové Batakové

© lenisecalleja.photography / Shutterstock.com

Život se odehrával v tradičních dřevěných domech, jejichž obytná část se nacházela 1-2 metry nad zemí. V domě pobývalo přes deset rodin.

Jezero Toba

Jezero Toba

Rituální kanibalismus praktikovali Batakové až do začátku 19. století. Když se někdo z obyvatel kmene provinil proti adatu – místnímu zvykovému právu, bylo svoláno veřejné shromáždění. Pokud byl dotyčný uznán vinným, byla mu setnuta hlava. Kmenový náčelník snědl syrové srdce a játra a zbytek shromáždění musel okusit jeho krev. Tělo bylo rozsekáno a povařeno společně s masem jeho psů. Zbytky těla byly vhozeny do jezera k uspokojení duchů. Tři dny od popravy nesměl do jezera nikdo vstoupit ani zde rybařit či prát prádlo. Zajímavé zvyky, co říkáte?

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Jezero Toba

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Jezero Toba, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!