Jeskyně v krasové oblasti Karst Maros leží zhruba 50km od města Makassar v oblasti Jižní Sulawesi a jsou jednou z oblastí, kde najdete krasové věže. Krasový pás pokrývá 4 500 ha plochy, což z něj dělá druhý největší na světě (po oblasti v jižní Číně). Celá plocha se nachází v okresech Maros a Pangkep a část z ní je jasně vidět ze sulaweské magistrály.

Celou krasovou oblast s rýžovým polem a malou vesničkou si můžete projít pěšky, nebo ji proplout na dřevěné loďce, obé si můžete domluvit přímo na místě.

Karst Maros

Karst Maros

Jeskyně, kterých zde napočítáte hned několik set, jsou tvořeny karbonátovými horninami, v nichž v minulosti našli zdejší lidé útočistě. O jejich přítomnosti vypovídají nádherné jeskynní malby. Nejhlubší jeskyně, s hloubkou 260 metrů, byla nalezena v Leaputte Leang, nejdelší pak v Kallang Salukkan – ta měří úctyhodných 2 700 metrů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Karst Maros

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Karst Maros, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!