Hlavní a největší město Západního Kalimantanu je Pontianak, s 603 tisíci obyvatel. Město leží na rovníku, v deltě řeky Kapuas. Je to nejdelší řeka v celé Indonésii. Druhé velké město provincie nese název Singkawang.

Většinu povrchu Západního Kalimantanu tvoří nížiny. Hory na území Západního Kalimantanu zasahují v příhraničních oblastech. Na území provincie objevíte dva národní parky – Danau Sentarum a Gunung Palung.

Pontianak

Pontianak

Hlavní město Pontianak nejlépe poznáte, když si pronajmete loďku a budete projíždět po říčních kanálech. Můžete tak navštívit mešitu Abdurrakhman z konce 18. století. Bývala svatostánkem sultána z Pontinaku. Jeho palác stojí kousek od mešity. V místním muzeu se pyšní exponáty z dajácké kultury. Narazíte zde také na taoistické chrámy, mešitu Jinad, památník Tugu Khatulistiwa a zoologickou zahradu.

Památník rovníku ve městě Pontianak Památník rovníku ve městě Pontianak

© Elena Mirage / Shutterstock.com

Z hlavního města můžete podniknout plavbu po řece Kapuas. Poplujete tropickou džunglí a můžete se zastavit v dajacké vesnici Melapi, Salut a Semangkok. Upoutají vás zde neuvěřitelně dlouhé domy.

Velkou zajímavostí města Pontianak je skutečnost, že jím prochází rovník. Právě za tímto účelem zde byl v roce 1991 postaven památník, který označuje místo, kterým rovník prochází.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pontianak

Zaujal vás náš článek o destinaci Pontianak v Indonésii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Pontianak nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Indonésii je skvělá volba!