Hlavním a největším městem jižního Kalimantanu je Banjarmasin, ležící na břehu řeky Barito. Většina území Jižního Kalimantanu se rozkládá v nížině, čtvrtinu území pokrývají bažiny. Město je postavené na spleti kanálů, proto se mu také přezdívá „Město tisíce řek“. Žije zde okolo 630 tisíc obyvatel a jako každé hlavní město, i Banjarmasin je hlučné místo s rušnou dopravou. I přes to má své kouzlo a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat nefalšovanou kalimantanskou kulturu, ať už na vodě, nebo na souši.

Mohutné řeky Banjarmasinu vždy ovlivňovaly životy místních domorodců. Dnes na nich máte možnost vidět nejen plovoucí trhy, na kterých místní farmáři nabízejí vlastní suroviny, ale konají se na nich také závody lodí nebo různé slavnosti.

Banjarmasin Banjarmasin

© Frozen_Sun, https://forum.lowyat.net

Nejzajímavější je trh Muara Kuin na řece Barito, kde už ve 4 hodiny ráno můžete koupit banány, krevety, špenát, kokos, chilli a další sezónní lahůdky a sledovat přitom obratnost a přesnost lodivodů, jenž musí neustále své lodě ve vlnách řeky usměrňovat.

Domy, postavené místním kmenem, jsou v každém smyslu v souladu s přírodou. Nedaleko Banjarmasinu, v Kampung Kraton, ještě stále stojí pozůstatky starého paláce Banjarmasin a také mešita Sultan Suriansyah Mosque, která je první mešitou postavenou v Jižním Kalimantanu.

Banjarmasin je pro většinu Indonésanů synonymem diamantů a drahých kamenů z Martapury. Mimoto zde také seženete levnější acháty ve tvaru broží, náhrdelníků či náramků.

Plovoucí trhy města Banjarmasin Plovoucí trhy města Banjarmasin

© Andreas Hie / Shutterstock.com

Jak se do města Banjarmasin dostat

Letecky vás zde denně z Jakarty, Surabaye, Bandungu, Balikpapanu či Sampitu dopraví letecké společnosti. Odtud je to do města zhruba 26km, které můžete strávit v taxíku nebo vás vyzvedne pracovník hotelu, ve kterém jste ubytovaní.

Lodí se z terminálu Tanjung Priok Harbor v Jakartě dostanete za 2 noci do Banjarmasinského přístavu Trisakti.

Ze Surabaye pluje loď každé dva dny a cesta trvá asi 21 hodin. Plavba z tohoto místa je sice rychlejší, ale je nevhodná pro nekuřáky a ženy. Na lodi totiž nejsou kajuty a kouření je povoleno i ve spací zóně. Ženy se musí připravit na až místy nepříjemnou pozornost ze strany mužů.

Kdo chce cestovat autobusem, má možnost vyrazit z Balikpapanu. Cesta trvá něco přes 14 hodin.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Banjarmasin

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Banjarmasin a nebo další spoustu zájezdů do Indonésie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Banjarmasin a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!