Pulau Madura je indonéský ostrov na severovýchodním pobřeží Jávy.

Ostrov je synonymem největší chudoby v Indonésii. Neplodná půda vyhnala z ostrova více než 10 milionů obyvatel. Pouhé 4.000.000 obyvatel se dokázalo vyrovnat s živobytím, které zajišťovalo především pěstování kukuřice, tabáku a hřebíčku, těžba soli, rybolov a chov skotu.

Pěstování tabáku na ostrově Madura Pěstování tabáku na ostrově Madura

© ribeiroantonio / Shutterstock.com

Nejen poloha ostrova a jeho klima, ale ani historie se na rozvinutí ostrova příliš pozitivně nepodepsala. Ostrov byl v téměř neustálým důvodem středověkých jávských konfliktů. V koloniálním období vládci východní a západní Madury byli častými spojenci Holanďanů, což na oplátku za ochranu, zaplatili dodáním svých vojáků.

Most Suramadu na ostrov Pulau Madura

Most Suramadu na ostrov Pulau Madura

Otevření mostu Suramadu v roce 2009 pomohl nastartovat rozvoj ostrova a vypracovat plán na zvýšení turistické atraktivnosti. Dnes nabízí jedinečnou podívanou na býčí zápasy, pro tento ostrov typické. Zajímavé jsou také býčí závody.

Na východní části ostrova se nachází pláže s extrémně jemným pískem, což způsobuje mírné zakalení mořské vody. Dno je také písčité a mírně se svažuje.

Býčí závody na Pulau Madura Býčí závody na Pulau Madura

© flocu / Shutterstock.com

Jak se na Pulau Madura dostat

Most Suramadu (Jembatan Suramadu) spojuje severní Surabayu na Jávě s Bangkalan na ostrově Madura. Za jeho přejezd zaplatíte jednosměrně autem 30,000 Rp. a 3,000 Rp za motorku. Na kole je přejezd mostu zakázán.

Do Kamalu, města vzdáleného 10 kilometrů od Bangkalanu, se běžně dostanete trajektem z Tanjung Perak na severu Surabayi. Trajekt odplouvá každých 30 minut.

Autobusy jedou z terminálu Bungarasih v Surabayi do Sumenapu, po cestě zastavují dle jízdního řádu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pulau Madura

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Pulau Madura je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Pulau Madura či Last minute nabídek do Indonésie.