Vízum na Filipíny

Občané ČR mohou cestovat na Filipíny, za účelem turistiky, bez víz, pokud doba jejich pobytu nepřesáhne 30 dnů (děkujeme uživateli Peca za upozornění!). Pro běžné turistické cesty na Filipíny se tudíž obejdete bez potřeby vyřizovat vízum, což je skvělá informace!

Filipínské razítko v pase

Filipínské razítko v pase

Pro vstup se vyžaduje platný cestovní pas platný minimálně 6 měsíců nad předpokládanou dobu pobytu na Filipínách a zpáteční letenka, případně letenka do další destinace. Bez zpáteční, eventuelně navazující letenky, nebudou cestující do země vpuštěni.

Při turistických cestách nad 3 týdny či cestách za jiným účelem je třeba požádat o vízum na Velvyslanectví Filipín v Praze.

Celní informace pro Filipíny

Při příletu je nutné vyplnit celní deklaraci. Dovolen je bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby, šatů, šperků a parfémů v přiměřeném množství, 200 ks cigaret, 50 doutníků, 2 litrů alkoholu.

Dovoz ovoce, živočichů či produktů organického původu je třeba uvést v celní deklaraci.

Přísně zakázáno je dovážet drogy,  za to hrozí až tresty doživotního vězení. Dále se nesmí přivážet zbraně a pornografické materiály.

Podle nařízení filipínské Centrální banky je každý cizí státní občan, návštěvník Filipínské republiky, povinen deklarovat na speciálním formuláři dovoz i vývoz cizí měny, pokud částka převyšuje 10 000,- USD nebo ekvivalent této částky v jiné měně. Vyplněný formulář je nutno podat u celního úřadu na hraničním přechodu. Nedodržení tohoto nařízení je trestné.

Dále je zakázáno dovážet, vyvážet nebo elektronicky převádět ze země bankovky, mince, šeky či jiné ceniny v množství přesahujícím 10 tisíc pesos. Zakázán je vývoz drog, korálů a jiných mořských produktů, zvířat, orchidejí, pirátských kopií filmů a hudby na DVD a audiokazetách.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Filipínách

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů na Filipíny je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů na Filipíny.