0
0

Mám dotaz k článku o zavazadlech (díky za něj i za „Jak to chodí na letišti„!) – při cestě na dovolenou, jak odbavit slunečník? Normálně s kufry?

Díky,

Terka

0
0

Ahoj Terko,

díky za pochvalu článků 🙂

S tím slunečníkem je to na hraně – je to předmět, který by ti projít mohl i v příručáku (nějaký malý), ale pokud narazíš při bezpečnostní prohlídce na blbce, tak ti ho vyhodí. Proto věci, které mají jakoukoli ostrou hranu nebo se z nich dají využít součásti k ohrožení zdraví (což u slunečníku platí), rozhodně strčit do odbaveného zavazadla. Nebudeš riskovat, že o něj přijdeš. Pokud je slunečník velký, tak jej odbavíš s ostatními zavazadly, jen se podívej, jestli nepřekračuje rozměry pro odbavené zavazadlo a nebo, zda nemáš u aerolinky v ceně jen jedno odbavené zavazadlo. V opačném případě bys za odbavení slunečníku mohla platit, což je asi zbytečné. Více zjistíš na stránce aerolinky.

A nebo to udělej tak, že si slunečník koupíš na místě a budeš mít aspoň suvenýr 🙂 Případně, pokud neplánuješ ležet na pláži každý den, můžeš si zpravidla slunečník půjčovat za drobný poplatek každý den. Nemusíš ho pak aspoň tahat s sebou.

Šťastnou cestu!

Ondra, MAHALO.cz

 

0
0

Díky Ondro,

díky za odpověď. Poletím s malými dětmi, takže to bude spíš o té pláži každý den 😉 Zkusím se poptat ještě u cestovky, určitě nejsem jediná, kde by ho chtěl vláčet s sebou…

 

Terka

0
0

Jestli letíš s cestovkou, tak by slunečník navíc neměl být vůbec problém. Ale pro jistotu se zeptej, ať pak nejsou problémy na letišti – za zeptání nic nedáš 🙂

Ondra

Zobrazuji 3 výsledky
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .