Vyřešený
0
0

Ahoj,

jak se nejlépe dostat z Bangkoku na Koh Samui a za kolik?

Děkuji za odpověď. Gabi

Nejlepší odpověď
1
0

Ahoj Gabi,

možností je vícero, záleží, jestli chceš ušetřit čas a nebo peníze.

Nejrychlejší je to samozřejmě letecky, protože na Ko Samui je letiště, takže není problém sem z Bangkoku (z letiště Suvarnabhumi) přeletět, letenky na Koh Samui můžeš hledat zde. Počítej s cenou cca 6000 Kč/osoba za zpáteční letenku.

Alternativou je let z Bangkoku do Surat Thani a pak přejezd lodí na Koh Samui. Je to o něco levnější, počítej ale s větší časovou náročností (4-6 hodiny cca).

Variantou, kterou využívá většina lidí, je noční vlak z Bangkoku do Surat Thani a pak trajekt na Koh Samui. Výhoda je to, že vlak jede v noci, takže stačí vzít lůžkové kupé – tím ušetříš čas (jede se přes noc) a taky peníze (vlak je sice o něco dražší, ale ušetříš za ubytování). První třída (cena za vlak+trajekt) stála rok a půl zpátky cca 55 USD, druhá cca 35 USD/osoba. Druhá třída byla v pohodě. Možná tam za tu dobu bude nějaké navýšení ceny, ale snad nic zásadního.

Nejlevnější pak je varianta cesty busem do Surat Thani a zase trajekt. Ale jede se přes den a ztratíš tak v podstatě celý den, takže tuto variantu nedoporučuji.

Tak snad ti to pomůže 😉

Ondra, MAHALO.cz

  • Gabi
    Mockrát děkuji. Ten vlak bude rozumný.
Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .