0
0

Dobrý den, zanedlouho poletím do Izraele a bude to poprvé co poletím letadlem. Jedu na celkem dlouhou dobu, tak si musím promyslet co si vezmu s sebou. Chtěla bych se tedy zeptat, jak je to s kosmetickými přípravky typu – sprchový gel, šampon.. Mohu si je vzít normálně v původním balení s sebou do kufru, který nechám odbavit, nebo zde platí také sáček se 100ml přípravky s max. objemem 1l?

0
0

Ahoj Jitko,

v odbaveném zavazadle můžeš mít (skoro) cokoli, kosmetické přípravky problém nebudou. Jen pokud bys chtěla brát drogy, zbraně, střelivo apod., tak to bych si asi tedy rozmyslel 🙂

Ten limit 100ml/kus (a celkem 1L) platí pro příruční zavazadlo.

Každopádně koukni na články Odbavené a příruční (kabinové) zavazadlo a případně Jak to chodí na letišti, check-in (odbavení), security check (bezpečnostní kontrola), boarding atp., pomohou ti se zorientovat a získat potřebné informace o tom, co tě na letišti čeká.

Budeš-li mít čas, projeď si celou sekci Základy cestování, třeba se ti tam bude hodit ještě něco.

A kdyby sis nevěděla rady, ptej se, rád ti pomůžu.

Štastnou cestu!

Ondra, MAHALO.cz

PS: nezapomeň na cestovní pojištění!

  • Ondra, MAHALO.cz
    Ještě doplním jednu věc, kdyby náhodou… Chápu, že jsi asi nervózní z daleké cesty (a navíc na dlouho), jen nezapomeň, že pokud nejedeš do nějaké zapadlé vesnice, v Izraeli si můžeš vše v pohodě koupit. Funguje to tam stejně jako u nás, tak žádné obavy. Hlavní je vzít si léky a věci, bez kterých se neobejdeš. Zbytek se zpravidla dá nahradit a dokoupit na místě.
  • Jitka Bláhová
    Mockrát děkuji :-)
Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .