0
0

Za chvilku již budeme v polovině prázdnin a jakmile se čas přehoupne do té druhé, bude nám připadat, že všechno běží daleko rychleji. A potom si říkáme „to to ale letí“ a přemýšlíme, co všechno jsme nestihli udělat, kam všude jsme se nestihli podívat a krásného zažít. A tak to je snad pokaždé.

A proto se jezdí na dovolenou. Tady u nás v Hurghadě se toho dá zažít hodně. Také toho naši klienti náležitě využívají. Tentokrát se nejeli podívat za památkami, ale využili snad té nejkrásnější možnosti, jak zažít dobrodružství, a to potápění s kyslíkovou bombou v Rudém moři. Pro ty, co to nikdy nezkusili a nemají žádné zkušenosti s potápěním, jsou zde k dispozici zkušení potápěči instruktoři, kteří vás zasvětí do tajů potápění. Naučí Vás, jak se navzájem dorozumívat pod vodou, také Vám ukáží, které ryby jsou nebezpečné a které ne. Ukáží Vám tu krásu krás, korály nejteplejšího moře na světě, které nikde jinde nejsou pro našince k vidění. Pokud neumíte jazyky, nevadí. Všechno toto se dá absolvovat v českém jazyce.

Přestože se někteří klienti potápění zúčastnit nemohli, ať už z důvodů zdravotních nebo jiných, jeli však také na moře, na Delfíní domov. Už název napovídá, co je náplní výletu. Jede se za delfíny a to za těmi, co žijí ve volném moři. Ráno se vyplouvá z přístaviště kolem desáté hodiny. Asi po hodince a půl na sever se připlouvá do míst, kde žije delfíní rodinka. Tentokrát jsme jich viděli okolo deseti. Loď zakotvila a téměř všichni naskákali do vody a pustili se za nimi. Ale delfíni jsou hraví a rádi si dělají z lidí legraci. Rozhodně si na sebe nenechají sáhnout a když chtějí, tak k Vám připlavou na dosah a potom v rychlosti zmizí. Nakonec už nebyla vidět ani ploutev, a proto se pokračovalo v cestě. Tentokrát to byla zastávka v překrásné korálové zátoce, kde si všichni prohlédli podvodní svět při šnorchlování. Utvořili ve vodě skupinku a egyptský potápěč je zavedl na nejkrásnější místa, kde viděli například rybu Napoleona a mnoho dalšího včetně korálů.

Před dalším šnorchlováním se nejprve na lodi všichni občerstvili vynikajícím obědem, mezitím loď popojela na další zakotvení a my mohli pokračovat v dalším objevování podmořských krás.

Do přístavu jsme přijeli před pátou odpolední, odkud byli klienti odvezeni připravenou dopravou do hotelů.

Všem se výlet moc líbil a rozhodně si budou říkat, že nepromarnili prázdninový čas.

http://www.ckalex.cz/detail-destinace-delegat-denik/?ArtID=269

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .