0
0

Na výlet lodí, spojený s potápěním a pozorováním delfínů se vyráží v ranních hodinách, jako na každý jiný výlet na moře. V ceně výletu je samozřejmě k zapůjčení základní potápěčské vybavení – šnorchl a ploutve.

Z přístavu jsme vypluli okolo 9 hodiny, vítr mírně vál a naše dobrodružství mohlo začít. S klienty jsme z horní paluby pozorovali hladinu moře, když v tom jsme uviděli racka vznášejícího se v proudu vzduchu v blízkosti naší lodi. Za ním se objevil další a další. Po chvilce plachtilo za naší lodí celé hejno racků. Byl to nádherný pohled, jak se ladně pohupovali ve vzduchu a pokřikovali na nás.

Po půlhodinové plavbě jsme zastavili u korálového atolu, kde byla první zastávka na šnorchlování. Klienti mají možnost na vlastní oči spatřit podmořské korálové zahrady a množství ryb a živočichů všemožných tvarů, velikostí a barev.

Když byli všichni hosté zpět na palubě lodi, vydali jsme se k dalšímu korálovému útesu. Během oběda nás kapitán lodi ujistil, že je opravdu skvělý den na pozorování delfínů, ale je třeba mít trochu trpělivost. Po obědě se většina mých klientů vydala na další objevování podmořského světa.

Po chvíli se ozvalo volání: „Delfíni! Delfíni!“. Všichni zpozorněli. Kapitán se je snažil přilákat blíž pomocí lodní sirény. Delfínům přítomnost lidí vůbec nevadila a spíše připluli blíž a zvědavě si nás prohlíželi. Jejich šedá mrštná těla proplouvala přímo u lodi mezi námi. Byla to fascinující a nezapomenutelná podívaná. Delfíni se zdrželi v blízkosti naší lodi asi 15 minut a poté se ztratili v modré hlubině. Při cestě nazpět bylo slovo delfín skloňováno snad ve všech pádech. Měla jsem radost, že jsme našim klientům zprostředkovali zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

http://www.ckalex.cz/detail-destinace-delegat-denik/?ArtID=104

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .