0
0

Toto úterní odpoledne jsme se rozhodli využít k výletu do pouště. Minibus, kterým jsme vyrazili směrem k městu Safága byl zaplněn do posledního místečka. Po cestě jsme sledovali pouštní krajinu a s napětím očekávali, kam nás náš řidič vlastně dopraví.

Konečně jsme cca po hodinové cestě dorazili na základnu v poušti, kde už na nás čekal výborný egyptský čaj Karkade. Místní usedlíci nám pomohli uvázat šátky – arafatky, speciálním uzlem tak, že odkryté jsme měli jen oči. Zatím co se naši klienti fotí je pro nás již nastartováno 9 čtyřkolek a po malé instruktáži stačí dát povel a vyrážíme!

Samotné pouštní městečko, které označujeme za Město Duchů, ve skutečnosti nese pro nás těžko vyslovitelný název Um El Huwayttat village. Vzniklo v r. 1907 a poslední obyvatelé jej opustil v roce 2002.

Město duchů nás do jednoho dokáže uchvátit svou atmosférou. Několika zastávkami se podíváme k opuštěné mešitě i hřbitovu, nakoukneme do dolu na těžbu fosfátů a očaruje nás klid tohoto opuštěného místa. Cestou pouští narazíme také na poutní místo, kde odpočívá šejch, zastavíme se také u jezírka v horách s minerální vodou. Tato voda samozřejmě pitná není, ale místní průvodce nám sdělil, že je svým způsobem léčivá na kožní problémy.

Se vzrušením pak čekáme ještě na západ sluníčka, abychom si mohli krásně město vyfotit a nezbývá nám než se vrátit na základnu. Cesta zpátky je dobrodružnější! Začíná se stmívat a jízda kaňony, srázy a nakonec i vyhloubeným tunelem, který egyptané využívali k dopravě fosfátu, stojí opravdu za to.

Zaprášení pískem, zato ale plní zážitků, dojíždíme do naší safari základny, kde je pro nás už nachystána večeře. Podává se pod širým nebem, sedíme na zemi a díky rozsvíceným svíčkám a loučím, si vychutnáváme každé sousto v orientální atmosféře. Vaří tady opravdu skvěle!

Na závěr šálek dobrého egyptského černého čaje, k tomu samozřejmě pár tahů z vodní dýmky, a pak už jen cesta domů s hlavou plnou dojmů a zážitků. Ti nejodvážnější se pak ptají na spacáky s návrhem na přespání v poušti. To mluví za vše!

Vyrazte s námi do Města Duchů i Vy.

http://www.ckalex.cz/detail-destinace-delegat-denik/?ArtID=753

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .