0
0

Žiji v Hurghadě poměrně dlouho, je to již přes 10 let a proto mě vždy těší, když mohu české klienty provést tímto městem, které mám velmi ráda. Výlet City tour se k tomuto účelu velmi hodí. Jede se klimatizovaným autobusem a tak i ti, co nemají rádi chození po městě na horkém slunci, teplo ani necítí.

Tentokrát to byl pohodlný minibus, který nás na začátku provezl čtvrtí, kde jsou postavené nové vily a obytné domy. Vyprávěla jsem klientům, jak ještě nedávno bylo naše město malé, kde byly jen hotely a část obytného města. Mohla jsem je upozornit na velkou rozestavěnou mešitu, která se stane v brzké době dominantou Hurghady. Hned vedle ní je přístav, odkud Egypťané jezdí do Saudské Arábie za prací a hlavně na poutní cestu do Mekky.

V novém přístavišti se fotilo „o sto šest“ u krásných jachet a plachetnic. Moře bylo tak neuvěřitelně modré a čiré, že mé klienty napadlo, že by se mohli vykoupat. To samozřejmě jde jen na krásných plážích. Akvárium, jako vždy nezklamalo se svým množstvím rozmanitých ryb, mezi nimiž je možno spatřit i malé žraloky, barakudy, murény nebo také perutýny.

Při prohlídce zatím nejkrásnější mešity a koptského kostela jsem měla možnost povědět našim klientům něco o islámu i egyptském křesťanství. Nejvíce je zajímalo, jak to tady chodí mezi muži a ženami a jak to bývá o velkém islámském svátku, který začíná za několik dní – Rammadánu. V době jeho trvání bývají mešity vyšperkované barevnými světly jako princezny barevnými korálky.

Poté jsme s klienty navštívili místní obchod, kde se klienti osvěžili studeným ibiškovým čajem, prohlédli si překrásné ručně vyrobené zlaté šperky, mohli zhlédnout ručně malované papyry a rostlinu, z které se papyry vyrábějí. A na konec si vybrali i několik pěkných suvenýrů na památku.

Další na programu pak byla návštěva výrobny léčivých a aromatických olejů, kde klienti ochutnali mimo jiné med z pravého černého sezamu a protáhli si horní cesty dýchací olejem z majoránky. Na závěr jsme ještě ochutnali tabák s jablkovou příchutí při kouření vodní dýmky a černý čaj s mátou v pravé arabské kavárně. Do hotelu jsme se vrátili plni nových zážitků právě, když začínala večeře.

http://www.ckalex.cz/detail-destinace-delegat-denik/?ArtID=139

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .