0
0

9.12.2010

Dnes nás čeká první jízda Shinkansenem. Vstáváme brzo ráno, abychom v půl osmé byli na nádraží. Dnes pojedeme Shinkansenem do města Nagoya, kde přestoupíme na lokální vlak a pojedeme do Takayamy.

Náš vlak vypadá opravdu futuristicky, i když vnitřní vybavení není tak moderní, jako první den na trase z letiště do Tokya. Přeci jen jedeme starší variantou Shinkansenu. Modernější vlaky se jmenují Nozomi a na ty bohužel naše jízdenka neplatí. Rozdíl mezi vlaky Nozomi a ostatními Shinkanseny je i v tom, že vlaky Nozomi mají ještě větší zrychlení, takže na cestovní rychlost 270km/hod. zrychlí místo 300 sekund za pouhých 180 sekund.

Nám stačí náš vlak :-), jeho maximální rychlost 270 km/hod. je opravdu úžasná, bohužel se nedá rozumě vyfotografovat.

Z vlaku si prohlížíme ubíhající krajinu včetně v dálce vystupující hory Fuji.

Druhý vláček už je bližší vlakům, které jezdí u nás. Není elektrický, ale i tak jede určitě přes 120 km/hod. Do Takayamy přijíždíme po poledni, využíváme úschovnu batohů a vyrážíme na prohlídku města. Počasí je diametrálně odlišné od včerejška. Je ještě větší zima, obloha je zatažená a cestou vlakem i pršelo.

Město stojí za to navštívit hned z několika důvodů. V prvé řadě jsou zde dochované staré dřevěné stavby, z nichž zvlášť výjimečný je například dům bohaté rodiny Yoshijima.

Dům má zajímavý interiér, stěny oddělující místnosti se dají přestavět dle potřeby, díky čemuž se může dům uvnitř přizpůsobit aktuálním potřebám jeho obyvatel.

Druhou atrakcí města je festival konající se 2x do roka, na který se sjede z celého Japonska několik desítek tisíc diváků. Centrem celého dění je projížďka slavnostních vyzdobených historických vozů, na které jsme se šli podívat do muzea.

První z vozů ani nemá kola, a protože váží přes 2 tuny, muselo by ho nést 80 stejně vysokých Japonců. Ty ale není snadné sehnat, proto se už vůz nepoužívá 🙂 Místo toho se používají vozy výhradně s koly, jeden z nich je vidět na další fotce.

Při východu z muzea nás překvapuje pořádné sněžení.

V rámci vstupenky do předchozího muzea máme ještě možnost navštívit muzeum s modely chrámů v Nikkó. Osvětlení modelů se postupně mění a snaží se navodit atmosféru od východu až po západ slunce. Na tyto stavby se brzy podíváme v reálu.

Bohužel sněžit nepřestalo, takže se raději rovnou běžíme schovat do budovy starobylé prefektury.

V městě Takayama je ještě více atrakcí, které by stálo za to navštívit. Za stávajícího počasí se ale raději držíme původního plánu a ještě večer přejíždíme do města Kanazawa. Zhruba tří hodinová cesta vlakem s jedním přestupem nám rychle uteče. V Kanazavě máme rezervovaný hotel blízko nádraží, takže se ubytujeme, připojíme k internetu a pokračujeme v plánování další cesty a celkem časově náročného hledání hotelů…

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .