0
0

Na výlet za historií králů, bohů a faraonů, jsme vyrazili brzy ráno kolem 5. hodiny, vybaveni snídaňovými balíčky. Z mikrobusu jsme ještě stihli pozorovat kouzelný východ slunce a po úvodním slovu a informacích o programu výletu, jsme se většina z nás opět uchýlili ke spánku.

Zhruba po 2 hodinách cesty jsme využili možnost se nasnídat a občerstvit na odpočívadle „85“. Již zde nás trochu zaskočili neodbytní prodavači šátků a jiných suvenýrů a také děti vedoucí osly s malými kozami na jejich zádech. Za fotku samozřejmě očekávali bakšiš a někteří z našich klientů se s nimi podělili o snídani.

Kolem 9:30 jsme konečně dorazili do cíle a jako první jsme navštívili bájné Udolí Králů spolu se 3 nádherně zdobenými hrobkami. Další zastávkou byla krátká fotografická u Memnovových kolosů, dvě autentické kamenné sochy tyčící se do výšky 16,6 m. V místní dílně na výrobky z alabastru jsme si pak osobně mohli vyzkoušet, jak se taková alabastrová vázička vůbec vyrábí a taky jsme poznali rozdíl mezi skutečným přírodním materiálem a tím falešným, který nám prodejci v letovisku běžně nabízí jako pravý.

Chrám královny Hatšepsut na nás zapůsobil jedinečným dojmem a po výtečném obědě jsme s nadšením nastupovali do místní vodní MHD – krásně zdobené loďky vezoucí nás ze západního břehu Nilu na východní.

Předposlední zastávkou byla procházka mezi rozpálenými sloupy, síněmi a nádvořími Karnackého chrámu, který je tvořen komplexem 12 chrámů, pro štěstí jsme 3x obkroužili sochu Skarabea v protisměru hodinových ručiček a nakonec jsme se zchladili v papyrusové dílně, kde nám představili celý proces od vypěstování rostliny až po samotný hotový obraz.

Vyčerpáni horkem a neustálou žízní jsme pak vděčně usedli zpět do našeho mikrobusu a vydali se na 290 km cestu zpět do našich hotelů v Hurghadě.

http://www.ckalex.cz/detail-destinace-delegat-denik/?ArtID=752

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .