0
0

V Japonsku jsem pobýval tři měsíce, protože jsem měl japonskou přítelkyni. Chtěl jsem si vyzkoušet, jaké to bude žít v Japonsku a zároveň jsem se chtěl naučit více japonsky.

Moje přítelkyně našla práci, kde by jsme mohli pracovat spolu z důvodu mojí nedostatečné znalosti japonštiny. Jediná možná práce, která se naskytla, byla v zemědělství – sběr mrkví.

Po příjezdu jsem se bytoval u přítelkyně, rozdal jsem dárečky a začalo poznávání jejich rodičů, protože do té doby jsem je ještě neviděl. Do týdne jsme vyrazili za prací. Práce byla na jiném místě, daleko od místa, kde moje přítelkyně bydlela.

Byli jsme ubytovaní na farmě ve vlastním pokoji. Jídlo nám připravovala farmářova manželka dvakrát denně – ráno a v poledne. K dispozici jsme měli kuchyni, takže večeře jsme vařili dohromady s přítelkyní.

Pokud nepršelo, tak jsme se první den v šest hodin ráno vydali na sběr mrkví. Sbírali jsme do té doby, než bylo pole vysbíráno, což mohlo být nejdříve ve tři odpoledne a nejpozději v sedm večer. Druhý den – kolem čtvrté hodiny ranní – jsme mrkve balili do krabic a zhruba v deset dopoledne jsme opět vyrazili na pole, abychom měli nasbíráno na další den do balírny.

Práce to byla fyzicky náročná, ale myslím si, že by jí zvládl každý.

Dostával jsem v přepočtu sedm dolarů na hodinu plus ubytování a jídlo.

Volný čas jsem trávil odpočinkem.

Domlouval jsem se hlavně anglicky a trochu japonsky. Japonsky jsem něco málo uměl už před odjezdem do Japonska, ale v Japonsku jsem se bohužel nezdokonalil.

Zažil jsem toho hodně, ale mezi největší ze zážitků patří pěší výšlap na aktivní sopky.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .