0
0

Během naší březnové dovolené v Makadi Bay jsme neváhali a využili fakultativní výlety nabízené v místě pobytu. Protože pyramidy, Údolí králů, Luxor a ostatní skvostné památky starého Egypta jsme již navštívili, zvolili jsme jiný způsob aktivního odpočinku.

Výlet na čtyřkolky doporučuji i té nejkřehčí ženě, kromě těhotných, protože já, i když řízení auta není mou předností, jsem si hodinovou projížďku vyprahlou pouští s šátkem kolem celé hlavy a pod spalujícím sluncem maximálně užívala. Po absolvování nezbytné instruktáže jsme nasedli na čtyřkolky s automatem a následovali průvodce. Zdánlivě nikam nevedoucí cesta nekonečným pískem a štěrkem byla skvělá a uvolňující a nakonec jsme bezpečně dorazili nazpět, kde nás čekala studená voda.

Výlet do beduínské vesnice začíná veselou až adrenalinovou jízdou v džípech. Z hotely posetého pobřeží Rudého moře se za necelou hodinku dostanete mezi nepřístupně vyhlížející hory a skály Východní pouště, kde by nikdo nečekal ani strom natož celou vesnici. Životní podmínky beduínů se mohou nám Evropanům zdát jako k nepřežití, ale jak už to chodí všude, trochu té civilizace se hodí i tady, takže džíp, digitální hodinky a mobily dorazily i zde. Návštěva zahrnovala i projížďku na velbloudech, výbornou večeři a folklorní vystoupení. Po setmění byla vidět nádherná obloha plná hvězd, to ve městě nezažijete. Cena tohoto výletu se pohybuje kolem 20 EUR.

Výlet na ostrov Mahmya je opakem předchozích, den plný koupání a slunění začíná cestou lodí z nového přístavu v Hurghadě. Asi za 45 min se loď přiblíží ke břehu ostrova, kde kromě lehátek, slunečníků a baru nic víc nenajdete. Iluze ráje navozená nejprve přiblížením na malé bárce ke břehu pokračuje všudypřítomnými stříškami z palmového listí. Na své si přijdou ji milovníci šnorchlování, vybavení se půjčuje přímo na ostrově. Písek je tady jemnější než v Hurghadě a okolí, jen se procházet sem a tam. O oběd je postaráno. Výlet na Mahmyu nebo blízky Giftun stojí 20 EUR.

http://www.etravel.cz/zazitky/detail/96

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .