0
0

Co určitě v Japonsku nevynechat?

KAMAKURA

V oblasti Kamakura najdete na několika čtverečních kilometrech parky, chrámy a svatyně, rozlehlá pohřebiště a také třináctimetrového bronzového Buddhu (Great Buddha).

TÓSHÓGÚ

Zajímavý je také chrámový komplex Tóshogú, který leží v oblasti Nikkó, asi 2,5 hod. vlakem z Tokya. Klášterní komplex Tóshógú se nachází uvnitř překrásné scenérie hor s jezery a vodopády. Již od osmého století stála na tomto místě buddhistická poustevna, do 17. století neznámá.

FUJI-SAN

Zážitkem je výstup na horu Fuji – San, který trvá asi 6 hodin. Pokud budete chtít navštívit i okolní jezera, můžete tu strávit dva až tři dny. Sněhová čepice hory Fudji-San (také Fudji-Yama nebo jen krátce Fudji) září široko daleko, pokud není zrovna zahalena v mracích (což se stává velmi často). Japonci odedávna považují Fudji za svatou horu a putují na ni s podobným zaujetím, jako muslimové do Mekky.

KYÓTO

Kyóto je město plné náboženských staveb a paláců, jeho střechy se tyčí nad tichými zahradami a malebnými ulicemi. Můžete zde navštívit zlatý chrám Kinkakudji (bývalé sídlo shóguna), Sandjúsangendó s tisíci a jednou sochou bohyně Kannon či zámek Nidjó. Z Kyóta se můžete vypravit k bílému hradu Himedjidjó, podle většiny průvodců nejkrásnějšímu v celé zemi.

HIROSHIMA

Hiroshima leží v jižní části ostrova Honshú a nejspíš by se nijak nelišila od ostatních japonských měst, kdyby zde na počátku srpna 1945 nevybuchla atomová bomba shozená americkým letectvem. Podobně jako koncentrační tábor v Osvětimi i hiroshimský park Heiwakóen vypovídá o hrůzách druhé světové války.

TOKYO

Tokyo je město plné paradoxů, na jedné straně moderní budovy s nejdražšími reklamními plochami světa, na druhé straně klidné parky s chrámy a svatyněmi. Pokud budete v Tokyu v neděli, navštivte park Yoyogi. Je to japonská obdoba newyorského Central Parku. Uvidíte tu začínající zpěváky a skupiny, tančící Elvise a lá Japan, muže, co cvičí karate a jiné zajímavosti. Kousek od parku je svatyně Meiji Jingu, kde lze právě v neděli vidět tradiční japonskou svatbu. Za vidění stojí i Imperial Palace, císařský palác, který leží v pomyslném centru Tokya. Ve známé čtvrti Ueno je možné navštívit chrám Kaneidji nebo Tokyjské národní muzeum. Součástí širšího centra je Asakusa, kde naleznete prazáklady Eda (původní jméno Tokya) a obdivuhodný buddhistický chrám Sensodji.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

K dalším vyhledávaným památkám se řadí horské lázně Judanaka poblíž Nagana a hrad v Curuoce.

Pokud ovšem toužíte objevit kouzlo původního Japonska, platí, že čím zapadlejší místo, tím tradičnější způsob života tu naleznete. Můžete to zkusit na západě střední části Honshú v distriktu Noto, nebo v prefektuře Jamagata, cestovatelé doporučují také městečko Shirokawa na ostrově Shikoku.

Příroda nadělila Japonsku horské masívy, krásné pláže i neprostupné lesy. Nádherné jsou národní parky Shikocu -Tóya s mnoha jezery a sopkami a horský Daisecuzan, oba na druhém největším ostrově Hokkaidó.

Japonsko není vyhlášené přímořskými resorty, nicméně především na Okinawě můžete najít příjemné pláže. Dále se můžete koupat v termálních pramenech na Hokkaidó. Zajímavé je také „vnitřní moře“, uzavřená vodní plocha při jižním okraji Honshú.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .