0
0

Pokud se chcete vydat na dovolenou do Egypta, máte na výběr z několika oblastí. Jinak bude vybírat rodina s malými dětmi, mladí lidé či postarší pár. Co tedy čekat od oblasti zvané Taba? Jaké jsou její výhody a jaká negativa? To vše se dočtete v následujícím článku.

Již ve Starověkém Egyptě byla Taba významnou oblastí, jednalo se totiž o přístavní město. V roce 1967 po Šestidenní válce zabrali Izraelci pásmo Gazy a právě i Tabu. Díky nim byla přeměněna na luxusní resort a byl postaven první 400 pokojový hotel. Okupující Izrael se postaral i o stavbu letiště, které v roce 2009 přepravilo přes 340 000 turistů. V roce 1988 mezinárodní nezávislá komise rozhodla v otázce vlastnictví Taby ve prospěch Egypta a roku 1989 navrátil Izrael oblast Egyptské demokratické republice.

Pokud jste milovníci aktivní, klidné a zároveň luxusní dovolené, vězte, že Taba je místo právě pro vás. Přes stále větší oblibu se nejedná o lokalitu provozující masovou turistiku. Tato lokalita se nachází na Sinajském poloostrově, v severním výběžku zátoky Aqaby, jejíž pláže jsou omývány Rudým mořem. V současné době je to jedno z nejluxusnějších letovisek v Egyptě. V Tabě najdete komplexy těch nejkrásnějších hotelů s vysokou úrovní služeb. Jak již bylo řečeno, oblast má své vlastní letiště, proto transfer do jednotlivých hotelů trvá jen několik desítek minut.

Pro zastánce rušného nočního života ovšem tato oblast není vhodné místo.Tabu lze charakterizovat třemi slovy – hory, hotel, moře. Téměř nic jiného zde nenajdete. Hlavní třídu, spoustu pouličních prodavačů a malých obchůdků jako znáte z Hurghady, nehledejte. Obchůdky se suvenýry se nachází v hotelových komplexech, většinou se však jedná o velmi předražené krámky, jejichž prodavači nemají zájem smlouvat, když ví, že jiná možnost nákupu, není.

Jak pro profesionální potápěče tak pro šnorchlisty začátečníky nabízí Taba bohatý podmořský život, který disponuje jedinečnými korálovými reefy a nepřeberném množství mořských živočichů, které nikde jinde nenajdeme.

Západ i východ slunce patří v těchto místech mezi nejkrásnější na světě. Při pohledu na něm romantici pláčou a cynici jihnou. Z velké části hotelů lze pozorovat protější pobřeží, kde se nachází Izrael, Jordánsko a Saudská Arábie. Pravý požitek však přichází po setmění, kdy se rozsvítí protější města.

Do Taby se díky dobrým klimatickým podmínkám jezdí v průběhu celého roku. Měsíce od září do května jsou vhodné pro využití fakultativních výletů, které nabízejí jak cestovní kanceláře tak přímo hotely. Mezi nejoblíbenější patří výlet do Izraele či Jordánska, oblíbené jsou však i místní výlety jako je šnorchlování u Faraonova ostrova, výlet do Káhiry či projížďka ponorkou.

http://www.info-koktejl.cz/cestovani/cestopisy/egypt–krasna-luxusni-taba/

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .