0
0

Líbí se vám moře, potápění, šnorchlování? Nemáte moc peněz a Chorvatska už máte dost?

Zkuste to, co my. Jeďte se podívat do Egypta. Ale pozor. Pokud nechcete v Egyptě všechno zbytečně přeplácet, tak musíte vědět co kolik asi stojí. Jinak klidně zaplatíte i desetinásobek normální ceny. Nám se to taky párkrát stalo. Ale když jsme si šli hledat výlet za potápěním, tak už jsme byli ve smlouvání téměř staří mazáci. Věděli jsme, že známí dali za potápěčský výlet 80 dolarů. (zapůjčení výstroje, dva ponory z lodě plus jídlo, doprava z hotelu a do hotelu to je standardní nabídka výletu) Naše delegátka nám nabízela to samé za 55dolarů.

My jsme vyrazili do severní části Hurgády, do místa zvaného „Šid Wan“ vedle „General hospital“ a začali obíhat místní základny. Cena začínala na 50 dolarech. Postupně jsme se ale dopracovali na cenu 25 dolarů za výlet. Ta se nám zdála přijatelná, tak druhý den ráno nás přesně v domluvený čas nabral v hotelu přímo organizátor potápění Ayman. Pak jsme jeli do jeho báze, kde jsme se setkali s dalšími potápěči a vybrali si potřebnou výstroj. Jestli vám budou tvrdit, že 3mm tropický oblek bez kapuce je dostatečný, tak tomu radši nevěřte. Někteří z nich se tak sice potápí, ale já jsem byl i v 25° teplé vodě po hodině úplně promrzlej… .

Kdyby se přede mnou neodehrával ten supr barevný film jak z televize, tak bych po půl hodině určitě vyplaval.

Po prvním ponoru jsme se najedli a přesunuli na další lokalitu. Ayman mi ochotně půjčil jeho vlastní 5mm kuklu (pro sebe měl ještě jednu) a vyrazili jsme na druhý ponor. To, co jsem viděl tam, tak to jsem neviděl ani v Nation Geografic. Nádherně barevná rybí polévka. Spousta perutýnů, metr dlouhých jehel, krokodýlí ryby, rejnoci, klauníci, ježík, korály ……. Kromě žraloků a delfínů jsme viděli opravdu snad všechno. Ti delfíni mě trochu mrzí. Bylo hezké počasí bez vln a prý byla velká šance, že se objeví.

Naši průvodci hodně dbali na bezpečnost. I když jsme byli maximálně v 15metrech a poslední půl hodinu jenom v osmi, přesto pečlivě hlídali 3minuty v 5metrech. Méně zkušené potápěče doslova drželi za ruku. Ale jinak nás nijak neomezovali. V klidu plavali ve předu po dně a občas zkontrolovali svoje šesti členné stádo jestli se moc nerozprchlo a když uviděli něco zajímavého, co by nám mohlo uniknout, tak nás na to upozornili.

Průběžně kontrolovali množství našeho vzduchu a kdo ho moc nespotřebovával, tak mohl zůstat pod vodou dál. Dobře si nás odhadli a na ty méně zkušené dávali pozor. Ale všechno bylo naprosto v pohodě. Nikdo neměl dojem, že je omezovaný. Naopak jejich pomoc byla vždy vhod.

Celý tento výlet byl moc příjemný balzám na nervy. Nikdo vám nic nevnucoval, ani se nechtěl nepřiměřeně družit. Kdo zažil Egypt, ten ví o čem píšu… Všichni dive mastři byli příjemní pohodový kluci. Posléze jsme zjistili, že Ayvan který nás vyzvedával v hotelu a půjčoval mi kapuci je majitel lodě a organizátor celého potápění. Trochu mě to překvapilo, protože všichni vypadali jako jedna parta kamarádů a všichni dělali všechno.

Když jsme se bavili o cenách, tak byl překvapen, za kolik jsme výlet koupili, protože on to cestovkám prý prodává skoro za to samé. 25dolarů, to je asi tak normální cena. Zbytek si nechávají prodejci.

A proč to všechno píšu?

Aby jste si i vy mohli užívat skvělé potápění za supr ceny. A taky jsem to slíbil Aymanovy.

Takže se nenechte odradit někdy vysokou cenou za ponor a zkoušejte se ptát na různých místech a taky smlouvat. A jestli neseženete nic lepšího, nebo se vám nechce podstupovat toto martýrium, tak se obraťte rovnou na Aymana: Ayman Habib, E-mail: [email protected]

Tel.: +20126031471 Jestli by vám dával výrazně vyšší cenu, tak se odvolejte na „Martina a Romanu z Čech“ Je to přece jenom obchodník…

Přeji hodně hezkých ponorů

Martin

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .