0
0

Kjóto bylo hlavním městem Japonska do roku 1868. A je to město, kde můžete ještě dnes potkat opravdové gejši. Šinkandzen je rychlý a moderní, tak jako pulsující Tokio, ale po vystoupení v Kjótu vás čeká tak trochu jiné Japonsko.

Originální a stále s historickou atmosférou, která je udržována neměnými rituály, spjatými s ročním obdobím. Město, které dalo vzniknout samurajům a gejšám, skutečným postavám, zatímco ti první měli bojovat, druhá skupina vybraných se měla starat o zábavu a dělat profesionální společnost zámožným a vlivným mužům.

Přes den, hlavně když je slunečno je prostě jedinečné navštívit středověký Zlatý pavilon (Kinkakudži), který je pokryt plátkovým zlatem a umístěn uprostřed krásné japonské zahrady, ale stejně nádherné je procházet se Císařským parkem, plných staletých borovic a navštívit Císařský palác. Velmi známý je také Hrad Nidžó, žádné opevnění, ale zdobné interiéry.

Před nepřítelem měli chránit dřevěné „slavičí“ podlahy, které při chůzi skřípají, a upozorní tak na jakýkoliv pohyb. Ano, a dodnes to funguje. Vztah a harmonie s přírodou je důležitý pro místní obyvatele, město je obklopeno ze tří stran horami a čtvrtou stranu uzavírá řeka Kama. A i když svatyně, pagody a chrámy mají své kouzlo, přesto jedno z nejoblíbenějších míst je Filosofova stezka – procházet se kolem vodního kanálu mezi rozkvetlými sakurami, je nezapomenutelný zážitek nejen pro Japonce.

Obřad čaje nebo vystoupení Kabuki a Bujó (klasický tanec) a spousta slavností během roku jsou příjemné rozptýlení pro místní i pro turisty, ale jak se baví kjóťané normálně? Milují karaoke, bary a zábavní podniky a ty se najdou v zábavní čtvrtí je Gion.

A kde tedy potkáme gejši nebo maiko (učednice –dítě umění)? Na veřejných vystoupeních, ta jsou ale jen dvakrát do roka. V luxusních restauracích nebo dřevěných čajových pavilonech v známé uličce Pontočó, kde baví zákazníky na soukromých akcích.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .