0
0

Do Taby, jednoho z nejluxusnějších letovisek v Egyptě – s vysokou úrovní služeb, jsem vycestovala v září 2008 a ubytovala se v hotelu Intercontinental, o kterém jsem pro vás připravila tuto recenzi.

Taba leží na Sinajském poloostrově, na březích Rudého moře. Protože jde o relativně mladé turistické středisko, není zde takový ruch, jako třeba ve vyhlášené Hurghadě. Taba se vyznačuje moderními luxusními hotelovými resorty, krásným a čistým mořem, ideálními podmínkami pro potápění a šnorchlování a také vhodnou polohou pro výlety do blízkého Jordánska a Izraele.

Egypt – cesta

V egyptské Tabě jsme přistáli asi po 4 hodinách letu. Cesta z letiště do hotelu Intercontinental trvala ještě další hodinu z důvodu umístění letiště v sinajských horách.

Egypt, Taba – hotel Intercontinental

Hotel leží v rozkvetlé tropické zahradě. Z jedné strany je obklopen Rudým mořem a z druhé strany vysokými horami Sinajského pohoří. Jedná se o rozsáhlý komplex skládající se z recepce, jídelny, tří budov sloužících k ubytování hostů a z přilehlých obchůdků. Dále jsou v rámci komplexu k dispozici dva velké bazény, dva malé bazény pro děti a uměle vytvořené solné jezero. Vše doplňují krásné barevně kvetoucí rostliny.

Taba, hotel Intercontinental – pokoje

Byli jsme ubytováni v pokojích s bočním výhledem na moře. Měli jsme možnost vidět i jeden z pokojů v první řadě u moře, který má přímý výhled. Oba druhy pokojů byly vybaveny stejně – nachází se v nich prostorná koupelna s velkým sprchovacím koutem, umyvadlem a WC. V koupelně jsou k dispozici základní hygienické potřeby (šampón, mýdlo), ručníky, župany, osobní váha a fén. Dále je pokoj vybaven šatní skříní, trezorem, televizí, minibarem (za poplatek), psacím stolem. Na balkóně je menší posezení. V pokojích bylo možné využít varnou konvici, včetně čaje a kávy. Každý den nám doplnila hotelová úklidová služba na pokoj velkou láhev balené pitné vody, která byla zdarma.

Taba, hotel Intercontinental – pláž

Písečná pláž se nachází přímo u hotelu. Lehátka jsou umístěny po čtyřech pod slunečníkem z palmových listů a jsou rozmístěny daleko od sebe, což zaručuje dokonalé soukromí. Vstup do moře je přes mrtvý korál, proto jsou v podstatě nutné boty do vody. Na pláži je prostor i pro další aktivity včetně sportu.

Taba, hotel Intercontinental – stravování

Stravování bylo formou all inclusive. Jídelna se nachází pod recepcí. Snídaně byly bohaté – teplé i studené, velký výběr sladkého i slaného pečiva, jogurty, obložené mísy, cereální lupínky s mlékem a nakrájené ovoce. Jako teplá jídla bych uvedla míchaná vajíčka, tradiční egyptská omeleta, francouzské toasty a lívanečky. Ke snídani se podávala voda, džusy, velký výběr čajů a káva. Na oběd a večeři si bylo možné vybrat ze studených a teplých pokrmů. Maso – pečené kuře, hovězí karbanátky, grilované maso (v Egyptě nevaří vepřové, považují tento druh masa za špinavý). Přílohy – několik druhů rýže, opečené nebo vařené brambory, dušená zelenina, luštěniny, velký výběr zeleniny a zeleninových salátů. Deserty – tradiční piškotové, velmi často s čokoládou nebo s ovocem. I na večeři se podávalo ovoce a velmi často meloun. Nápoje – dle výběru all inclusive nealko nápoje, pivo a rozlévané víno.

Taba, hotel Intercontinental – bary

Jeden bar je přímo na recepci, jeden u solného jezera a dva jsou plážové. Obsluha byla vždy příjemná a ochotná, ale ne vlezlá. Nápojový lístek je dobře udělaný, na první pohled se dá rozlišit, co je součástí all inclusive a co ne. Bary nabízí rozlévané nealkoholické nápoje a některé alkoholické místní výroby. Velmi oblíbené jsou i míchané nápoje, točené pivo nebo třeba ledová káva.

Taba, hotel Intercontinental – sportovní vyžití

Bez poplatku: Fitness, krytý bazén, beach voleyball, plážový fotbal, petangue a dětské hřiště. Za poplatek: tenis, squash, masáže, vodní sporty v blízkém areálu na pláži – parasailing (létání na padáku taženém motorovým člunem), vodní lyže, banán, rybaření, koblížky, výlety za šnorchlováním.

Taba – šnorchlování

V Tabě je velké množství neporušených korálů ležících přímo u pláže v malé hloubce. Korály jsou po celé délce pláže a jsou barevné, okolo nich plave hodně ryb různých druhů. Můžete zde vidět třeba vodní želvy, chobotnice a jiné mořské živočichy.

Taba – nakupování

V komplexu hotelu Intercontinental leží asi 10 obchodů nabízejících různé suvenýry, oblečení a kosmetiku.

Závěrem

Hotel Intercontinental na mě zapůsobil velmi příjemně svou tichou, klidnou atmosférou. Tento hotel doporučuji i náročným klientům, hledajícím luxus, komfortní zázemí a soukromí. Na své si přijdou jak milovníci klidu, tak i příznivci zábavy a zejména potápění, pro které je Taba jedním z ideálních míst. Myslím si, že tato dovolená předčí i vaše očekávání.

Zájezd se konal 12.3.2009

http://recenze.zajezdy.cz/42-egypt-taba-recenze-hotelu-intercontinental-luxusni-pobytova-dovolena.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .