0
0

Odjíždím poprvé ve svém životě do Egypta s kamarádkou Květou a moc se těším. Plní se mi můj velký sen a to vidět korálové moře se všemi jeho obyvateli.

Hned na letišti v Praze začínám být silně naštvaná- letadlo má zpoždění,můj sen a jeho realizace se oddaluje a to o celých 6 hodin! Od letecké společnosti dostáváme jako kompenzaci za zpoždění šek na celých 140.-J Jdeme do restaurace a myslím si,že si dám kávu a panáka (za ten šek,jasně) J J J Ale jenom samotný panák stojí 140.- to jim teda nedám !!! Dávám si kafe a minerálku a je to akorát.Jen taktak stíhám ve free shopu koupit lahev whisky (Jameson 0,7L za 250.-) a rozhodnutí je to víc,než správné,protože co bych asi tak měla 6 hodin na letišti dělat,když zavřou free i všechny restaurace ? Těsně před zavíračkou tedy nakupuji už zmíněnou lahev i s tím,že nechám palubní lístek v kabelce,kterou hlídá Květa a bez něj se v tu dobu (r.2004) prostě ve free neprodává. Ale pokladní když vidí můj běs,tak ze zeptá : „to je to 6ti hodinové zpoždění do Hurghady?“ Nemusím ani odpovídat,můj výraz asi mluví za mě a tak pokladní jen mávne rukou ať jdu. Podlézám napůl staženou roletu z free a jdu čekat ! Květa se zdráhá a tak jí se slovy „chlastej !!!noc bude dlouhá“ podávám lahev, nakonec odhazuje zábrany,stydí se,ale jen půl hodiny, pak si dává se mnou Já se nestydím .J

Dočkaly jsme se ,odlétáme!

Máme děsnou smůlu,před námi v letadle sedí rodinka a někdo z nich si zuje boty…hmmm po 6 hodinách čekání na letadlo , NIC MOC. Začínám nahlas říkat Květě,že se asi někdo zul,ale s nimi to ani nehne,takže bych celkem uvítla kolík na nos,ale s tím jsem nepočítala a tak mám celý let přes hubu svetr, je to marný,je to marný, je to marný!!!Po 4 hodinách smradlavého letu přistáváme v Hurghadě.

Při vystupování z letadla se mi sevře hrdlo a to při uvědomění si,jak je to úžasný,po 4 hodinách se ocitnout na jiném kontinentu J a HLAVNĚ !!

Rudé moře už mi neuteče……………

Protože jsem slušně vychovaná,hned na letišti na úsměvy Arabů odpovídám úsměvem,záhy zjistím,že v Egyptě se úsměv zrovna dvakrát nevyplácí. Slétají se jako supi a natahují ruce na bakšiš..copak mám drobné???No nemám!!! Už vím,že s úsměvem musím šetřit J

Po vyřízení formalit na letišti odjíždíme do 25 km vzdálené El Gouny do hotelu. Je kolem 4 hodiny ráno a než nás ubytují,začíná svítat.

Dopřáváme si 2 hodiny spánku a jdeme na snídani,rozkoukáváme se,jídlo je senzační. Snídaně na terase, s výhledem na moře, nemůžu se nabažit toho pohledu a tak snídáme cca 2 hodiny. Ale nervozita z mé strany začíná stoupat,už chci na pláž a to rychle. Honím Květu,ať sebou pohne,balím ploutve,masku a šnorchl- pro příště jenom ABC a stojím jak svatá vyřezaná u dveří. Květa se děsně loudá a tak jí popoháním slovy: „dělej,!!!česat se nemusíš,stejne si namočíme hned hlavu“ OMYL !!! Mokrou hlavu budu mít celou dovču pořád jenom jáJ , Květa nic takového neplánuje.

Odjíždíme lodičkou přes lagunu na pláž. Letím jak splašená do vody – jaké to bude netuším,ale doufám,že krásné. Skáču vystrojená v ABC do vody,zorientuji se a ……ŠOK!!!rozbuší se mi srdce,to nemůže být pravda ………..Nečekaná nádhera,připadám si jako v obrovském kině,kde se právě promítá přírodopisný film o podmořském životě,tak jak to znám z televize J Z vody vylézám scvrklá jako květák,netuším,po jak dlouhé době ! S očima navrch hlavy jdu za Květou a těším se,jak jí to vylíčím…..dostávám vynadáno,kde jsem byla 2 hodiny,že měla děsnej strach! 2 hodiny ??? v Rudém moři v pohodě,ani vám to nepřijde. Líčím Květě,jaká to je nádhera,že to musí vidět,ale nenacházím pochopení pro moje nadšení L Květa si prostě hubu nenamočí. Její chyba.

Píšu domů SMS Pavlovi (manželovi-pro ty kdo neví ),že to teda bez toho,aby to viděl , nepochopí. Dostává se mi odpovědi,že radši pojede lyžovat,dobře mu tak.

Na pláži si to opravdu užíváme,typujeme si lidi,kteří s námi přiletěli odhadujeme,jací to budou parťáci . Hned první den nás na pláži odlapil chlápek z Brna (důchodce) J který je tu evidentně s „milenkou“ v jeho věku ,ale představuje ji všem jako svou sestřenici J J J nabízí nám nějaké „erotické polštářky“ které prý vyrábí,cpe nám vizitku a nejraději by nám tu erotiku pravděpodobně vysvětlil prakticky J S díky odmítáme a tak jde o dům (lehátko) dál a pěje stejnou písničku. Řvu smíchy , celou dovolenou už to bude jen a jen „dědek erotoman “ sám si o to řekl .

Odcházíme z pláže (foto v pravo)na pokoj,vybalíme,dáme si panáka , odmítneme hotelového údržbáře,který prý nutně musí zrovna u nás na pokoji zkontrolovat žárovky,dáme mu nějaké časopisy o které si řekl (fotka na reklamu Nivea je pro něj asi vrcholem erotiky)a jdeme na večeři.

Jíme zase dlouho, pak se jdeme projít po městečku,ale jen rychle,jsme přece jen unavené a tak se brzy vracíme, dám si před spaním cigáro a jdeme spát.

Mám za sebou 1.den v Egyptě a musím říct,že nejsem ani trošku zklamaná. Nemůžu usnout,když zavřu oči,pořád vidím tu nádheru pod vodou a jsem šťastná,že se mi splnil můj dávný sen, začínám tomu věřit J

Přeskočím druhý den,a začnu třetím. Po večeři jdeme na procházku,trošku prošmejdit po obchodech. Cítím se blbě !!! Že by „faraon“ nevím přesně jak začíná,ale když dojdeme k lékárně,naštěstí mám dost rozumu a kupuji Antinal (lék na ten jejich pověstný průjem) co kdyby to už bylo ono ??? Za hodinu už prosím Květu,ať se vrátíme na hotel,není mi fakt dobře.

V půl noci to začalo!!! Je mi hrozně,jdu zvracet a to několikrát za sebou. Beru si Antinal a doufám,že zabere. Do rána nespím,takhle špatně mi nebylo snad nikdy,šílím,že mám zkaženou dovolenou,k ránu mi chce Květa volat doktora !!!! No ještě neumírám!!! Na chvilinku usnu,ale vyženou mě křeče ve střevech. To, co nevylítlo v noci horem,lítá teď spolehlivě spodem. No nazdar…..jasnej „faraon“. Květa jde sama na snídani a vrací se s pikolíkem z jídelny,který mi nese čaj a dává mi podrobné instrukce: hodně cukru a citronu si musím dát do čaje a před nimi ho vypít. Pro mě,když nesladím ani čaj ani kávu….děs běs,ale pikolík tvrdí,že mi to pomůže,tak poslouchám,stejně nemám na odpor po probdělé noci sílu.

Posílám Květu na pláž,ale jí stačí bazén,tak mě opustí,vůbec mi to nevadí,je mi všechno jedno.

Ve 14.00 je mi celkem dobře a tak se vydávám za Květou k bazénu,zdá se,že Antinal zabral. Zbytek dne trávíme nuceně u bazénu,bojím se odejít víc jak 10 m od pokoje J co kdyby se tio vrátilo že jo ?

Druhý den jsem fit a už zase stepuju u dveří a honím Květu na pláž,vždyť jsem 1 celý den probendila v hotelu a ryby čekají. Po večerech brouzdáme městečkem, já slíbím v obchodě vedle hotelu v legraci manželství panu majiteli,ten to vezme asi vážně nebo co J jak mám vědět,když jsem v Egyptě poprvé,že oni tohle berou vážně ??? J J J To jsem si naběhla !!! Teď musíme obchod obcházet velkým obloukem !!!

Na pláži se nechám jako nováček v Egyptě nachytat místním klukem,který vlastní velblouda Willyho. Poručí mu aby lehnul,já abych si na něj sedla a že mě vyfotí…..no jako bába na lopatu si sednu a čekám,až mě vyfotí. Najednou dá kluk Willymu povel …vstaň ,(teda to si myslím) a velbloud poslouchá na slovo. Najednou jsem asi tak 2m nad zemí na hřbetě velblouda a kluk ho plácene do zadku a ten Willy se dá i se mnou do pohybu. Ječím na kluka – česky,ať mě okamžitě sundá,celá pláž je na nohách a všichni se můžou smíchy potrhat. Jedna paní – Češka na mě volá….“Jste tu poprvé že jo ???“ a hrozně se směje. Willy se vydává přes pláž a kluk letí za námi,fotí a myslím,že smíchy umře. Já asi taky ale vzteky. Co s tím zvířetem mám dělat? Tak zkusím zatáhnout za tu levou oprať nebo co to je a zjišťuji,že v tu chvíli uhne Willy do leva,…sláva,asi budu umět řídit velblouda,ale jak ho donutím aby lehnul zatím netuším !!! Když se mnou Willy obejde dokola celou pláž,je to vlasně ostrov na moři a všichni už mají nafoceno ,tak kluk dá povel aby lehnul. Já rychle skáču dolů,aby si to ani jeden z nich už nerozmyslel,česky jim vynadám a šokuje mě kluk,který po mě za to všechno chce 10 USD….no to asi upad ne???!!!

Ťukám si na čelo,jestli je normální,ale jeho smutnej kukuč mě odzbrojí a dávám mu 1 USD,stačí mu to,já už se směju,podáme si ruce a do konce dovči už jsme kámoši,dávám si s ním na pláži i čaj,který mi sám uvaří. Je to ale dobrá škola pro mě,protože takové finty od místních nás už budou čekat všude,kam se pohneme.

Přejdu k 5.dni Ten je fakt výživný !!! Máme na večer naplánovaný výlet do Hurghady. Docela se těším,jedou s námi ještě další 4 lidi se kterými jsme se celkem skamarádily. Den probíhá spokojeně do doby,než se vracím po molu ze šnorchlování a při pohledu do vody objevuju pěknou mušli. Slezu dlů a brouzdám v písku, sbírám mušle a jsem celá u vytržení z jejich nádhery. Najednou mi patou projede neskutečná bolest,zvednu nohu a nevěřím,že se to stalo právě mě !!! Z paty mi trčí mušle s protáhlým koncem, na kterém jsou ostré ostny.Ten protáhlý konnec mám v patě (foto). Zatáhnu za ni,ale nic,jen bolest. Pane bože,jak tohle dostanu z nohy !!! Nadechnu se,zaberu,zatnu zuby škubnu. Je venku,ale ta bolest je děsná. Dojdu k lehátku,dostanu vynadáno,kde jsem zase tak dlouho – to jí prostě nevysvětlím J

Jen doufám,že se mi do rány nic nedostane a bude to O.K. Tak tohle doufání mi vydrží přesně 3,5 hodiny. Potom začne v patě škubat,je horká,bolí a já vím,že je průser !!! V Egyptě zánět = problém a představa,že by mi museli patu řezat je pro mě neakceptovatelná a tak píšu SMS Janě,(kamarádka zdravotnice)která mě vybavila různými léky na cestu,co že jako mám dělat. V zápětí mi přichází SMS ať okamžitě začnu jíst antibiotika,která mám sebou. Jsou na tři dny,tak to vydržím. S večerní Hurghadou je ovšem konec. Květa jede sama s kolegy turisty. Já si hodím nohu nahoru na balkoně,kouřím,čtu a čekám až se všichni vrátí.

Ráno odjíždíme na ostrov Giftun lodí šnorchlovat a to si nenechám ujít,ale jaké bude ráno ,to je zatím ve hvězdách.L

Vstáváme, noha sice bolí,ale na Giftun musím ! Vyjíždíme a já skáču na první zastávce na moři zase do vody jako šílená,aby mi nic neušlo. Je to neskonalá krása,která se mi nikdy neomrzí a já vím,že to, co vidím,mi už nikdo nikdy nevezme J a jsem šťastná. Takové zastávky máme na moři 3. Pak přijíždíme na Giftun,kde trávíme 2 hodiny. Já na baru,s nohou na židličce,bolí jako svině. Barman vysvětluje,že jsem si měla hned na to dát citron…tak si ho dávám teď do drinku J

Giftun je nádherné místo,korálový písek jemný jako cukr moučka a bělounký a voda má několik odstínů modré. Takhle nějak si představuju karibik.

Uzrává ve mě rozhodnutí pořídit si foťák pro focení pod vodou!!!

12 dnů uteklo jako voda,noha se zdá být v pohodě i když trochu ještě bolí. Jdu se rozloučit do vedlejšího obchůdku se „ženichem“ a omlouvám se,že to měla být legrace,moc to nebere,ale nakonec mi odpouští J

Ještě než pojedeme na letiště,musím vymyslet,jak a kam ukrýt ulitu zavinutce,kterou jsem vylovila a prostě ji chci !!! Je totiž nádherná a přísný zákaz vývozu čehokoli z moře mě nemůže odradit!!! Ach jo,jak jen to udělat??? Zkouším různé skrýše,nakonec vyhrává prostor jak se říká „mezi kozy“ J tvar ulity je příznivý a pro jistotu přelepuju náplastí,aby nevypadla.

Odjíždíme na letiště,zpoždění máme „jen“ hodinu,to je paráda,proti Praze ……. Procházíme kontrolou a já už ani nevím,že pašuju,prostě jsem na to zapomněla J

Letadlo je tady,píšu domů SMS,že startujeme a za 4 hodiny,ať si mě někdo vyzvedne v Praze.

Loučím se s Egyptem a vím, že se vrátím !!! takže mi ani není moc smutno.

Je po dovolené a jsem zpět v realitě ,ale totálně !!!

Po týdnu v práci se mi pata znovu zanítí,rozřežou mi ji,dají mi tam drén a deset dnů mám o zábavu postaráno.Ale ani tohle mě nijak neodradí !!!!

Začínám šmejdit po netu a hledám nějaký zájezd do Egypta J J J

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .