0
0

Tak jsem se nechala přemluvit a v 10 večer stojím na letišti v Praze a čekám na noční odlet do Hurghady. Jsem tak trochu magor a zájezdy si zásadně nevybírám podle vybavení hotelů, wifi na pokoji a toho jestli má restaurace půl kilometru dlouhý all inclusive nebo delší. Zajímá mě hlavně pláž a podmínka, aby se nejednalo o mnohapatrové hotely.

Letadlo letí na čas, takže spokojenost, ne tak ostatních, kteří nadávájí na to, že je na palubě nečeká občerstvení. No jo no, zájezd letecky do Afriky s all inclusive za 15 tis. je myslím už tak dost luxusní cena, pokud by byla nižší, tak by české cestovky taky mohly dopadnout jako ta britská.

Cesta je samozřejmě náročná, noční lety nemám ráda, v letadle neumím usnout, ale když mě čeká teplo a moře, tak přežiji vše. Po příletu trochu zmatek, loudavá povaha mě dovedla jinam, tak se vracím. Už vidím růžové desky CK a jsem nasměrována do hotelu. Jedu do Prima Life Makadi.

Před odletem si samozřejmě čtu recenze, kromě těch kladných mě ale také čeká dle referentů: mdlá strava, opakující se all inclusive, málo evropského jídla (tak snad jsem v Africe ne?) :-), mám si pořádně zkontrolovat koupelnu, prý někdy netěsní kohoutky. Pokoje mají být starší otlučené a musím čekat dlouho na check in a čeká mě nuda.

Přijíždíme k hotelu a nikam si nespěchám. První co mě zaujme je pořádek a krásná budova hotelu s nádhernou udržovanou zahradou. Po pár minutách přichází fronta i na mojí maličkost, bakšiš připraven a se širokým úsměvem sděluji recepčnímu, že pokud bude nějaký pokoj uklizený dříve, chtěla bych se ubytovat. Není problém mám za dvě hodiny přijít na recepci.

Dostávám náramek na all inclusive, vytahuji z batohu malou osušku a plavky, převlékám se a jdu si dát ranní koupel v té nejlepší vaně na světě a tou je moře. V Egyptě jsem poprvé a sama, tak si nejlépe vychutnáte lokalitu a vše vstřebáte podle sebe a nenecháte se „strhnout davem“. Dostávám pokoj a co dodat, hotelový pokoj, čistý, s výhledem na moře, jsem maximálně spokojena a dovolená může pořádně začít.

Ač jsem v Egyptě poprvé, překvapuje mne jak se zde bezpečně cítím a jak jsou zaměstnanci milí a neotravní. Jídlo je super! A mimochodem, toho evropkého jídla je tu až dost, já raději místní speciality. Den po dni ubíhá a já čtu knížky, šnorchluji, odpoledne si dávám kafíčko nebo skleničku něčeho dobrého na baru a nenacházím na dovolené jednou vadu, snad jen tu, že se odlet blíží. Ideální místo na pořádný relax.

Dovolená v Egyptě na podzim mě vyšla na stejné peníze jako Chorvatsko bez stravy v létě. Jsem maximálně spokojená. Po návratu dávám s kolegy dohromady nový článek o Egyptě. Co jsem totiž zjistila, není špatných hotelů, ale špatných zjišťování si informací o dovolené a přehnaných nároků, já nejsem hnidopich, doma mám taky občas smítko nebo dvě v kuchyni. Prima Life Makadi za mě dostává 5*.

 

 

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .