0
0

Letíme s CK já, moje přítelkyně Věra, moje máma a sestřenice Mirka. Asi po 4h letu jsme přistáli v Hurghadě.

Ubytováni jsme ve staré Hurghadě, asi 150m od moře a kousek od centra ve 2** hotelu Sea View, pokoj č.322. K hotelu patří moc pěkná pláž s potápěčským centrem. Podél břehu je spousta korálů a nádherných ryb. Jsou zde například: Trnucha modroskvrnná, Lulanka Commersonova, Chrochtal tečkovaný, Bodlok vláknoploutvý, Bodlok rudomořský, Ostenec arabský, Jednotrnec čárkovaný, Havýš žlutohnědý, Ježík obecný, Kanic šestiskvrný, Muréna šedá, Plotos pruhovaný, Perutýn krátkoploutvý, Jazyk mramorovaný, Pruhatec královský, Komorník šestipruhý, Klaun klínopruhý, Sapínek žlutý, Sapín Chromis dimidiata, Pomec skvrnitý, Pomec císařský, Pomec paví, Klipka praporková, Klipka mývalí, Klipka Chaetodon melannotus, Klipka červenoploutvá, Klipka Heniochus diphreutes, Pyskoun obrovský, Kněžík Kluncigerův, Ploskozubec Scarus ghobban, Ploskozubec rezavý, Parmice žlutoploutvá a jiné a jiné krásné ryby. Toto je jen zlomek těch, co jsem viděl na vlastní oči.

15.9. hned první den, při první schůzce s delegátem, utratíme skoro všechny peníze za výlety. Při první večerní procházce městem se ztratíme a dlouho bloudíme po staré Hurghadě.

16.9. jedeme na výlet lodí s proskleným dnem. Ženským se to líbí, ale já bych hodnotil masku, šnorchl a ploutve líp. Při další večerní procházce městem se seznámíme s prodavačem Omarem. Naučí nás kouřit vodní dýmku a vyfotíme v jeho krámku plno fotek, které mu při návratu do Čech pošleme. Výměnou za to, dostaneme velkou mořskou mušli a papyrus. Jinak musím upozornit, že pro měkké povahy návštěva Egypta není. Egypťané jsou velice přátelští lidé, a všude vás tahají do svých krámků, někdy až neoblomně. Všude vás zdarma pohostí ibiškovým čajem tzv. Karkade, nebo kávou, za to od vás očekávají, že u nich nakoupíte.

17.9. Koupání, šnorchlování a válení na pláži. Večer procházka po staré Hurghadě, bez ztracení 🙂

18.9. v sobotu ve 3:40h odjíždíme na dva dny do Káhiry. Pro jednoho cena 125 USD. Náš autobus jede v koleně asi 50 jiných, kterou doprovází ozbrojený doprovod vojáků a policistů.

První návštěva v Káhiře je v Egyptském muzeu za 20 EL. Muzeum je moc pěkné, ale málo času. Chtělo by to tady strávit alespoň 24h. Druhá návštěva je v Citadele Salah al-Din s alabastrovou mešitou, za 20 EL. Taky moc pěkný. Je od tud krásný výhled na Káhiru. Další je prohlídka zlatnictví Mamluk Jewellery. Potom prohlídka obchodu s papyry New Pharaohs Papyrus. Průvodce nám ukáže výrobu papyru a pak jsi jdeme obchod prohlédnout. Koupím jeden obrázek. Dále pokračujeme na bazar Khan-el-Khalili. Cestou se zastavíme ve starožitnictví, kde mají opravdu pěkné kousky. Pak se jdeme ubytovat na hotel. Jmenuje se Pyramids a nám se moc líbí. Pozorovat noční dopravu Káhiry z balkonu je zážitek na hodně dlouho. Jízdy v protisměru, pět aut vedle sebe na tříproudé silnici, svícení dálkovými světly do očí, neustálé troubení atd. atd.

19.9. v neděli po snídani jedeme do Sakkary, podívat se na stupňovitou pyramidu, vstupenka za 20 EL. Do jedné pyramidy se jdeme podívat. Pak se vracíme do Káhiry a jedeme do Gízy. Jako první jdeme na Cheopsovu pyramidu. Dále jedeme autobusem na vyhlídku, odkud je pěkný rozhled na všechny tři pyramidy. Cheopsovu, Chefrenovu a Mikerinovu. Všude je plno velbloudářů a všichni vás nahánějí, aby jste se svezli právě s jejich zvířetem, protože on je ten nejlevnější. Dál nás autobus veze asi 300m pod pyramidy, podívat se na Sfingu. Ještě se zastavíme v parfumerii Isis Perfumes Palace, kde koupím mé nastávající vůni z lotosového květu. Fantastická! A máme odjezd v pozdních odpoledních hodinách zpět do Hurghady.

20.9. jedeme lodí na celodenní šnorchlování na ostrov Gyftun, kde to bylo moc pěkné. Celé Rudé moře je čisťoučké a život v něm je krásný.

21.9. v odpoledních hodinách odlétáme zpět do České Republiky.

http://bones.webzdarma.cz/page_21.htm

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .