0
0

Kromě hradu Ninjo-jo jsme si dnes chtěly odpočinout od všech těch chrámů a překrásných kulturních staveb, které nám začaly už splývat, a k tomuto účelu jsme se vypravily do Ósaky. Konkrétně do největšího japonského akvária Kai Ykan Tempozan Harbur Village. Tímto výletem jsme sice dvakrát překročily denní limit společného budgetu, který jsme si stanovily na 2.000 jenů na osobu, ale už během návštěvy nám bylo jasné, že v některých případech není dobré šetřit.

Návštěva ósackého akvária byla opravdu po všech stránkách výjimečná. Kromě obhlídky všech možných akvárií s rybami roztodivných tvarů, které jsme ve většině případů vůbec neznaly, nás naprosto uchvátilo obří akvárium, ve kterém plavali rejnoci, manty, různé druhy žraloků a dokonce i potápěč, který čistil jednotlivá skla. Toto akvárium bylo tak obrovské, že tvořilo centrální část téměř celé budovy a použitá skla byla přibližně 30 centimetrů tlustá! Nechtělo se nám ani pomyslet, jak by to asi dopadlo, kdyby jedno z těchto skel omylem prasklo. Další atrakcí byla výstava medúz. Ve tmavé místnosti jsme mohly obdivovat různé druhy od maličkatých jedinců po obrovské desítky centimetrů dlouhé medúzy. Atmosféru dotvářelo i měnící se nasvícení jinak tmavých akvárií. V akváriu hraje hudba.

Kai Ykan Tempozan Harbur Village – z osmého patra scházíme akrylátovým tunelem do hlubin okolo ohromné nádrže. V jednotlivých patrech najdete : biotop Aleutských ostrovů, Japonský les, Panamský záliv, zátoka monterey, rovníkový deštný les, Tasmanské moře, Antarktidu, velkou korálovou bariéru, Pacifik, Kalifornský záliv, pobřeží Chile, Cookovi ostrovy , hlubiny Japonského mořes obřími kraby.

Akvárium v Osace je také známe kvůli tichomořskému tanku s obřím žralokem velrybím. Největší kus skla je použit právě pro tento tank. Zde je kromě žraloka a rejnoků přes 5000 tun vody.

Hned vedle akvária se můžete svézt na největším ruském kole na světě. Po návštěvě jsme si koupily (jak jinak) zase zalévací nudle, a pak už vyrazily na vlak směrem na hlavní ósacké nádraží, ze kterého se do Kjóta dostanete pomocí shinkanzenů za 15 minut.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .