K nejznámějším atrakcím města Balčik patří palác Balčik, který byl v roce 1998 přejmenován na „Architektonický a parkový komplex“, o čtyři roky později byl pak prohlášen kulturní památkou celostátního významu a mimo jiné zde můžete obdivovat množství květin a stromů, neboť se zde nachází i botanická zahrada města Balčik.

Botanická zahrada v Balčiku

Botanická zahrada v Balčiku

Co nabízí botanická zahrada v Balčiku

Botanická zahrada je největší a nejbohatší nejen v samotném Bulharsku, ale údajně na celém Balkáně a pyšní se druhou největší evropskou sbírkou kaktusů. Je otevřena po celý rok včetně víkendů a svátků mezi 8 – 20.h. Přístup do parku je buď severní branou nebo přímo z pláže. Cena vstupenky se pohybuje od 1 LV za dítě od 7 let a 5 LV za dospělého. Dítě do 7 let věku má vstup zdarma.

Celý komplex slouží jako kulturní centrum Balčiku. Tradičně se zde pořádají kulturní akce, mezinárodní festivaly podporující mladé talenty, nebo se zde konají různá školení sochařů či divadelních herců.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Botanická zahrada v Balčiku

Zaujal vás náš článek o destinaci Botanická zahrada v Balčiku v Bulharsku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Botanická zahrada v Balčiku nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Bulharsku je skvělá volba!