Předpokládá se, že Bali bylo obydlené již v předhistorických dobách, první kamenné nástroje a lodě, které byly nalezeny, pochází z období kolem roku 1000 př.n.l.

Zpočátku našeho století Bali nejvíce ovlivňovalo království na Jávě. Dynastie Majapahit zde rozšířila hinduismus, který se zde rozvíjel s některými odlišnostmi od klasického hinduismus. Jedná se o tzv. Hindu Bali (vyznává stejné bohy, ale chápe je jako zosobnění nejvyšší božské bytosti). Hinduismus, na který měli vliv přistěhovalci z Indie, zde převládal do 16. století. Od 13. století se začal rozšiřovat také islám. V 16. století se do země dostávají Portugalci a Španělé, kteří zde prosazují křesťanství.

Kertha Gosa - nástropní malby

Kertha Gosa – nástropní malby

První Evropané, kterými byli Holanďané, se zde usídlili v r. 1590, čímž postupně začala holandská kolonizace. V r. 1846 se zájem Holanďanů o Bali ještě zvýšil, podpořili vzpouru Sasaků na Lomboku a obsadili severní část Bali. V r. 1906 se vylodili ozbrojení holandští vojáci v jižní části Bali a přinutili království ke kapitulaci.

Představení v chrámu vesnice Batubulan

Představení v chrámu vesnice Batubulan

Během druhé světové války bylo Bali okupováno Japonci. Po druhé světové válce, po třech a půl stoletích vyhlásila indonéská vláda, pod vedením vůdce Soekarna, nezávislost. V r. 1949 převzala kontrolu nad ostrovem Bali a plně jej ovládla. Suverenita Indonésie byla uznána v r. 1949 a od r. 1950 je členem OSN.

Největší tragédií ostrova Bali byl v r. 1963 výbuch sopky Gunung Anung, který zabil tisíce lidí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Bali

Klikněte pro zobrazení nabídky Bali: zájezdy nebo Bali: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou na Bali!