Provoz na Bali je velmi hustý a chaotický, silniční pravidla jsou hodně benevolentní. Oficiální povolená rychlost v obci je 40 km/h a 70 km/h mimo obec.
Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem dopravy je pronájem motorky (cca 50.000 Rp na den včetně přilby a často také včetně pojištění, které velice doporučujeme) či auta (cca za 200.000 Rp na den). Oblíbený a relativně levný je také pronájem auta i s řidičem, kdy cenu je možno sjednat, či požádat o jízdu na taxametr. Při cestování na půjčené motorce nebo v autě si dávejte velký pozor. Riziko nehod je na Bali bohužel vysoké, a to především díky opravdu hustému provozu a absolutnímu nerespektování předpisů a dodržování pravidla „kdo má větší auto a hlasitěji troubí, ten jede“. Na druhou stranu řidiči jsou hodně ohleduplní, takže ani po cca tisícovce kilometrů najetých na pronajaté motorce jsme neviděli žádnou havárii a dokonce (a to jsem byl hodně překvapen) jsme si všimnuli, že auta balijců nejsou skoro vůbec pobouchaná – respektive jsme marně nějaké takové hledali.
V případě pronájmu v půjčovně je potřeba mít platný řidičský průkaz, a to i mezinárodní. Doporučuje se zkontrolovat technický stav i dokumenty. Jezdí se vlevo, což může být matoucí.
Tankování je nejlevnější na čerpacích stanicích Pertamina (benzín Premium). Tankuje vždy obsluha, platí se ihned po natankování a je dobré mít čerpací stanice v navigaci (často se stává, že benzín není). Tankovat se dá i u stánků u cesty s nápisy Petrol nebo Petrolum. Cena je 4500-5000 Rp za litr, nesmlouvá se, ale ceny se zaokrouhlují.
Shuttle Bus – autobus na objednávku, kdy se musí specifikovat místo nástupu. Místa výstupu jsou daná. Jezdí obvykle mezi turistickými letovisky.
Hotelový vůz/autobus – jedná se v podstatě o shuttle bus, jehož provozovatelem je hotel. Doporučuje se využít na větší vzdálenosti. Cena je sice vyšší, ale cestování komfortnější. Pro skupiny se však vyplatí, jelikož se platí cena za auto a ne za osobu. Hotely i turistické kanceláře nabízejí i pronájmy kol, často i s průvodcem.
Bemo – zajišťují meziměstskou dopravu. Jedná se o levný, pomalý a nepravidelný způsob přepravy. Jsou to malé dodávky předělané pro převoz cestujících zpravidla na krátké trasy. Cena je obvykle několik tisíc rupií, ovšem trasy jsou nepřehledné a je nutné smlouvat.
Taxi – v případě objednání taxi, je nutno si s řidičem předem dohodnout cenu nebo se poptat alespoň na přibližnou cenu a pohlídat zapnutí taxametru.
Letecká doprava – hustá letecká síť propojuje větší města a ostrovy. Při přepravě mezi ostrovy lze využít i levnější, lodní dopravu.