Příroda na všech bahamských ostrovech odpovídá jejich nízké nadmořské výšce. Na některých ostrovech rostou borovice, na jiných listnaté lesy. Na některých ostrovech najdete pouze savany. Místa, kde bývá dostatek vláhy rostou mangrovníky.
Moře v okolí ostrovů nabízí pestrý život. Jsou plná úhořů, barakud, žraloků a spoustou jiných ryb. Žije zde několik druhů delfínů a velryb.
Na souši uvidíte různé druhy obojživelníků, plazů včetně želv a hroznýšů královských. Vyskytují se tu různé druhy ještěrek i leguánů. Skvělou zprávou je, že jedovatí hadi na bahamských ostrovech nejsou.
Migruje nebo zde přebývá asi 230 druhů ptáků, například bahamský papoušek, kolobřík, datel, modrá volavka, sova pálená, sokol stěhovavý, či bahamská kachna. Mezi savci najdeme 12 druhů netopýrů, spoustu hlodavců, populace divokých prasat, oslů, koz a divokých koní.
Z jedovatých živočichů zde žijí jedovatí pavouci – černé vdovy, ve vodách kolem ostrova tři druhy rejnoků s ocasem, ve kterém mají jedové žlázy. Dalším jedovatým živočichem je kubánská rosnička pokrytá hlenem , který v kontaktu s očima může způsobit dočasnou slepotu. V letních měsících se setkáte s medúzami a časté jsou i mořské vši.
Na Bahamách je rozsáhlá síť chráněných oblastí, které řídí Bahamas National Trust. Ten hraje zásadní roli při ochraně rostlin a živočichů. Spravuje velký národní park v Inagua, kde je největší chovná kolonie plameňáků na západní polokouli. Plameňák se stal bahamským národním ptákem.
A nakonec jedna zajímavost a tak trošku něco na pobavení 🙂 Výše píši, že se na Bahamách vyskytují divoká prasata. Víte ale, že místní prasátka umí plavat? A že umí plavat opravdu dobře? 😀 Podívejte se na video níže, jak takové malé stádo prasat můžete na vlastní oči na Bahamách potkat!